Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Jak wybrać tę jedyną spośród wielu? Czyli o wyborze odpowiedniej oprawy okularowej. Zobacz film i dowiedz się więcej!

Michał

Orliński

Dobór oprawki [WIDEO]

dobor oprawki.png

Jak wybrać tą jedyną spośród wielu? Czyli o wyborze odpowiedniej oprawy okularowej.
**

Decydując się na zakup okularów trzeba przejść przez pewien proces. Oczywiście ważną rzeczą jest badanie w gabinecie, czyli określenie wady wzroku, a w następnym kroku również decyzja o szkłach okularowych. Zanim jednak taka decyzja zostanie podjęta, wybór opiera się na dopasowaniu odpowiedniej oprawy korekcyjnej. Czy to jest tak trudne? Z nami zobaczysz, że nie. Zwracamy uwagę na detale, są kluczem do sukcesu.**

Przy wyborze oprawy spodziewaj się pytań, gdyż one pozwalają nam dobrać oprawy do Twojego stylu życia, sytuacji, w których znajdujesz się na co dzień jak również sprecyzują, jaki chcesz osiągać efekt wizualny. Ważne znaczenie ma oczywiście komfort noszenia nowej oprawy. W doradztwie nie zapominamy o tym, że ta jedyna oprawa to ta, która się Tobie podoba.

Wielkość oprawy, a korekcja

Od wady wzroku zależy poniekąd wybór wielkości oprawy. Jeśli jesteś krótkowidzem i nosisz minusy zwracaj uwagę na nieduże, ale masywniejsze oprawy. To pozwoli zachować nie tylko estetykę szkła, ale także właściwości optyczne dla komfortowego widzenia. Jeśli masz astygmatyzm sprawdzą się zdecydowanie oprawy proste, z pominięciem dość mocno wyprofilowanych. Dla dalekowidzów sprawdzą się mniejsze oprawy. Mimo wszystko doradcy w naszych salonach są w stanie doprecyzować odpowiednią soczewkę dla niestandardowych rozwiązań, ale wygoda i komfort są tu niewątpliwie najważniejsze.

Kolejny punkt to odpowiednia szerokość oprawy – nie za szeroka, nie za wąska. Każda oprawa ma swój rozmiar i tutaj doradca jest w stanie w odpowiedni sposób go dopasować. Staraj się, aby nie wychodziła poza twarz.

Materiał? W naszej ofercie znajdziesz nie tylko oprawy z tworzywa, acetalu czy też stali nierdzewnej, ale i tytanowe. Kluczowe znaczenie mają tutaj Twoje doświadczenia z obecnymi oprawkami. Mamy możliwość skupić się wtedy na tym co było dobre, a co trzeba poprawić, aby nowe oprawy były wygodne.

Zauszniki? Sprawdź, czy nie uciskają na skroniach. Maja one swoją długość i dlatego też dobór ich daje płynne ułożenie za uchem. Nie mogą być one za krótkie, aby okulary się nie podnosiły. Pamiętaj jednak, że pewne wady odchylenia zauszników można jeszcze wyregulować.

Nos? Przy doborze zwróć uwagę, aby oprawy prawidłowo leżały na nosie. Oprawy powinny leżeć stabilnie i nie uciskać. W oprawach z tworzywa mostek powinien przylegać do nosa. Zaś w oprawach metalowych z regulowanymi nanośnikami można je dopasować indywidualnie, dlatego szerokość mostka nie jest tak ważna.

Brwi? Po założeniu oprawy powinny być widoczne, mogą lekko stykać się z nimi.

Policzki? Zwracaj uwagę, aby nowe oprawy nie opierały się na policzkach, to świadczy, że tarcza oprawy jest zbyt wysoka. Dzięki krótszej tarczy okularowej unikniesz stale brudzących się okularów jak i odparowywanie szkieł będzie swobodniejsze.

Aspekt estetyczny

Kształt twarzy. Zwracaj uwagę na kontury, proporcje. W dobrym salonie optycznym doradca określi odpowiednio kształt i zaproponuje te właściwe formy opraw.

Kolor? Oczywiście, że ma znaczenie. Wybierz swój ulubiony i ten, w którym dobrze się czujesz. Sprawdź, czy oprawy podkreślają kolor Twojej tęczówki. Ważna jest też tonacja cery i kolor włosów, ale tym się nie martw, w tym temacie pomoże Ci stylista opraw okularowych, który indywidualne określi pasujące do Ciebie odcienie.

Pamiętaj, że przy wyborze oprawy w naszych salonach masz zapewnione fachowe doradztwo przez wykwalifikowanych specjalistów i stylistów, którzy podpowiedzą, jak osiągnąć autentyczny styl w wybranych oprawach. Musisz też odpowiedzieć sobie na pytanie, czy do oprawy, na którą się zdecydowałeś zapikało Ci serce, ponieważ będzie ona integralną częścią Twojej twarzy. Wybieraj te, które chcesz nosić i nie bój się awangardowych kształtów i kolorów.

Malwina, Doradca klienta, refrakcjonista

Badanie wzroku w Salonach ORLIŃSCY

Przykładamy ogromną uwagę do tego, by nie tylko zbadać wzrok, ale by poznać również Twoje potrzeby naszych klientów.

Zapisz się na badanie wzroku

Badanie wzroku możesz wykonać w jednym z naszych salonów optycznych (Warszawa – Wola, Warszawa – Gocław, Warszawa – Kabaty, Babice Nowe, Sochaczew) lub umawiając się wcześniej na wizytę, do czego zachęcamy.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.