Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Michał

Orliński

Jak dobrać oprawy, gdy możliwości są ograniczone? – Historia Pani Jolanty

salon optyczny warszawa

Nie tak dawno w naszym salonie na Gocławiu gościliśmy przemiłą klientkę – Panią Jolę. Jej urok osobisty i przesympatyczne podejście do życia urzekło nas już w pierwszym kontakcie, jednak to, co stało się później, okazało się nie lada wyzwaniem.

Potrzeby klienta, zawsze na pierwszym miejscu…

Pani Jolanta od lat nosi okulary korekcyjne, jednak ze względu na sporą korekcję krótkowzroczności oraz astygmatyzm nie może pozwolić sobie na wybór każdej oprawy. 

Pani Jolanta ma też wąską nasadę nosa, przez co niektóre oprawy nie są stabilne na nosie i w tym przypadku od razu wiedzieliśmy, że warto skupić się na niedużym rozmiarze mostka. 

Choć Pani Jola jest naszym stałym klientem, bo nie tak dawno zakupiła u nas przejrzyste okulary, to tym razem wróciła w poszukiwaniu okularów przeciwsłonecznych do dali, w których będzie mogła prowadzić auto i chronić wzrok przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Konkretne oczekiwania

Klientka miała sprecyzowane oczekiwania – poszukiwała opraw złotych, metalowych. 

Po uwzględnieniu potrzeb przeszliśmy do wyboru okularów. Wybierając oprawę, zwróciliśmy uwagę na takie aspekty jak:

  • Kształt twarzy
  • Szerokość mostka
  • Długość zauszników
  • Złoty kolor

Zrezygnowaliśmy z opraw typowo przeciwsłonecznych, nie tylko ze względu na ich wielkość przy minusowej korekcji wzroku, ale także na krzywiznę takiej oprawy, gdyż może ona wpływać na jakość i komfort widzenia przy korekcji astygmatyzmu.

Razem z klientką wybraliśmy 3 oprawy, gdzie następnie wykonaliśmy kalkulację grubości, aby skupić się na lepszej estetyce soczewek okularowych. Cały proces doboru odpowiednich, wymarzonych okularów trwał, ale w odczuciu klientki warto było poświęcić czas, gdyż określenie grubości było bardzo istotne. Pani Jolanta wolała wybrać nieco większą oprawę, ale w takim przypadku rozważyliśmy drugi stopień  pocienienia soczewek okularowych, dzięki któremu uzyskaliśmy lepszą grubość brzegową.

A jaki był finał?

Pani Jolanta była miło zaskoczona efektem końcowym. Przy odwiedzinach w ramach pakietu serwisowego oceniła komfort na bardzo dobry. Jak sama mówi “Będę wracać do salonu optycznego Orlińscy, gdyż panuje tam przyjazna atmosfera, otrzymałam fachową pomoc, a przy wyborze okularów spotkałam się z dużą cierpliwością oraz chęcią pomocy ze strony doradców”.

Chcesz byśmy i Tobie pomogli dobrać okulary? Przeczytaj wpis modne oprawki damskie lub odwiedź jeden z naszych salonów https://www.orlinscy.pl/salony

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.