Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.
Jak wybrać dobrego optyka? To pytanie zadaje sobie każdy, kto stoi przed zakupem nowych okularów. Jeśli nie wiesz, jak wybrać dobrego optyka, to pamiętaj, że są 3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć.

Michał

Orliński

jak wybrać optyka

Jak wybrać dobrego optyka?

jak wybrać optyka

Jak wybrać dobrego optyka? To pytanie zadaje sobie każdy, kto stoi przed zakupem nowych okularów.

Na pewno łatwiej jest osobie, która nosi okulary, ponieważ ma ona doświadczenie przy wyborze optyka. Zazwyczaj ma swoje ulubione miejsce, w którym dokonuje zakupu (oczywiście jeżeli jest zadowolona produktu, który otrzymała).

Większy problem pojawia się gdy musisz zakupić swoje pierwsze okulary. Zapytałam więc osobę, która dotychczas nie miała okularów: czym kierowałaby się przy wyborze optyka, z którym zacznie swoją przygodę.

jak wybrać optyka

Krok 1: Sprawdzenie opinii w Internecie na temat optyków

Pierwszą odpowiedzią, bez namysłu, było sprawdzenie opinii w Internecie na temat optyków w okolicy. Jest to bardzo dobry kierunek, ponieważ możemy znaleźć tam informacje od doświadczonych użytkowników okularów. Na forach pojawiają się wpisy na temat jakości produktów, jak również bardzo ważne – obsługi w danym salonie optycznym. Internet to „kopalnia wiedzy”.

Krok 2: Polecany optyk

Drugim krokiem, na pewno bardzo pomocnym, jest dobra rada i polecenie od znajomego lub członka rodziny, który jest użytkownikiem okularów i rekomenduje nam „swojego” sprawdzonego optyka.

Obserwując klientów, zauważyłam jednak, że wielu z nich decyduje się od razu „iść w teren”. Wykonuje tzw. research, lub „obiegówkę” po salonach i sami sprawdzają, co mają one do zaoferowania. Natomiast, gdy nie mamy doświadczenia z okularami, nie bardzo wiemy czego szukać.

jak wybrać dobrego optyka

Na co zwrócić uwagę będąc już w salonie?

Najważniejszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest obsługa klienta. Zauważ, czy osoba pracująca w salonie zareagowała na Twoje wejście. Powinna Cię przywitać oraz zorientować się w jakim celu pojawiłeś się w salonie.

Bardzo ważne informacje, które doradca powinien uzyskać od klienta to:

  • Czy to będą pierwsze okulary?
  • Jaka jest korekcja wzroku?
  • Określenie preferencji np. dotyczących oprawy.

Po uzyskaniu podstawowych informacji doradca będzie mógł pomóc w wyborze odpowiedniej oprawy.

Kolejną bardzo istotną kwestią jest wybór szkieł. To one mają zapewnić Ci dobre widzenie. Powinieneś mieć wpływ na wybór szkieł, a doświadczony Doradca, powinien zbadać Twoje indywidualne potrzeby. Katalog szkieł okularowych jest bardzo obszerny, a wybór ogromny, dlatego po zadaniu kilku pytań Doradca będzie mógł zaproponować najlepsze dla Ciebie rozwiązania.

jak wybrać optyka

Dobry optyk  – 3 cechy, po których go poznasz

Jeśli nie wiesz, jak wybrać dobrego optyka, to pamiętaj, że są 3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Bądź świadom, jak ważny jest to wybór, przecież oprócz samego miejsca, decydujesz się na osobę, która będzie doradzać Ci w sprawie Twoich oczu i tego co jest dla nich dobre.

Optyk to doradca, specjalista i przede wszystkim osoba, które chce Ci pomóc

Po pierwsze dobry optyk jest ciekawy swojego klienta. Nie doradza „w ciemno”, ani według własnych preferencji. Przed wybraniem odpowiedniego wariantu szkieł czy oprawki, zadaje pytania, by poznać prawdziwe potrzeby. Więc niech Cię nie zdziwi duża ilość wątków poruszona przez optyka, oraz nie bój się mówić o swoich doświadczeniach i preferencjach, to wszystko pomoże Wam wspólnie dojść do najlepszego wariantu dla Twoich oczu.

Dobry optyk to nie sprzedawca

Dobry optyk, to nie sprzedawca, który podaje towar. Cechuje go przede wszystkim zaangażowanie, życzliwość i uważność. Zwróć uwagę, czy optyk Cię słucha? Musisz czuć się dobrze podczas wyboru, przecież przychodzisz do specjalisty i liczysz na pomoc, a nie zaproponowanie „czegokolwiek”, co może się Tobie zwyczajnie nie sprawdzić

Świetny optyk patrzy w przyszłość

Ostatnia rzecz, na którą musisz zwrócić uwagę, to czy Twój optyk znajduje wszystkie sytuacje, w których możesz się znaleźć. Nie zdziw się, jeśli zapyta Cię o styl życia i pracy, oraz będzie przy Tobie wnikliwie analizował zdobyte informacje. Tak jak w poprzednich przypadkach, ma to na celu dobór najlepszego rozwiązania.

Jak wybrać optyka – O tym musisz wiedzieć

Obejrzyj nagranie i poznaj wskazówki prosto u źródła, czyli od dobrego optyka.

Teraz wybór dobrego optyka nie powinien być dla Ciebie problemem. Kierując się powyższymi wskazówkami, na pewno dobrze trafisz, przecież już wiesz, na co masz zwracać uwagę. Nie bój się pytać, oraz nie bój się pytań od optyka. Pamiętaj, że wspólnie powinniście dążyć, byś widział dobrze i komfortowo w każdej sytuacji.

Podsumowując:

  • doświadczony, kompetentny Doradca Klienta,
  • dobra jakość produktów i usług oferowanych przez salon optyczny,
  • zorientowanie na potrzeby klienta,

to elementy, które sprawią, że nie będziesz szukał innego optyka. W razie czego, wszystkie wyżej wymienione elementy znajdziesz w Salonach Optycznych ORLIŃSCY.

Badanie wzroku w Salonach ORLIŃSCY

Przed zakupem okularów warto poświęcić chwilę na kompleksowe badanie wzroku wykonywane w naszych salonach optycznych. Różni się ono od standardowego badania tym, że przykładamy ogromną wagę do tego by nie tylko zbadać wzrok, ale by poznać również potrzeby naszego przyszłego klienta.

Zapisz się na badanie wzroku

Badanie wzroku możesz wykonać przychodząc bezpośrednio do naszego najbliższego salonu optycznego (Warszawa – Wola, Warszawa – Gocław, Babice Nowe, Sochaczew) lub umawiając się wcześniej na wizytę, do czego gorąco zachęcamy.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.