Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Michał

Orliński

Jakie okulary na rower wybrać?

jakie-okulary-na-rower-wybrac.jpg

Jazda na rowerze w typowych okularach korekcyjnych to duże wyzwanie. Na szczęście na rynku są dostępne sportowe odpowiedniki. Jednak, jakie okulary na rower będą najlepsze? Poznaj opinie ekspertów.

Czego się dowiesz:

 • Czy okulary na rower są w ogóle potrzebne
 • Co sprawdzić przed zakupem
 • Jak dobrać okulary do indywidualnych potrzeb


okulary-na-rower.jpg

Okulary rowerowe – czy jest sens je kupować?

W sporcie dobry wzrok to podstawa. Szczególnie gdy mowa o dynamicznych formach aktywności, w których ułamki sekundy decydują o wszystkim.

Doskonałym przykładem jest jazda na rowerze.

Choć o wiele wygodniej jeździ się bez okularów, które „skaczą” na twarzy i po prostu mogą spaść, to bez nich również nie jest kolorowo.

Przy poważnej wadzie, brak okularów znacznie obniża koncentrację i ma negatywny wpływ na uzyskiwane rezultaty sportowe. Dlatego wyjściem z tej sytuacji są okulary na rower.

Powstaje jednak pytanie, jak je wybrać?

Jak dobrać okulary na rower?


Podjęcie właściwej decyzji nie jest proste. Czynników mających wpływ na pomyślność zakupu jest bowiem wiele.

Na szczęście doświadczeni o spotkania z tysiącami sportowców opracowaliśmy kilka wskazówek, które zdecydowanie uproszczą podjęcie decyzji.

Okulary na rower powinny być:

 • Wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie ma obaw o odpryski ze szkła i zniszczenie oprawy.
 • Ergonomiczne (zaokrąglony kształt oprawek), dzięki czemu dobrze dopasowują się do kształtu twarzy.
 • Wyposażone w szkła odporne na zaparowanie, co ma kluczowe znaczenie w porze ciepłej.
 • Zaprojektowane, tak by szkła dokładnie chroniły oczy przed działaniem wiatru/promieni słonecznych.
 • Wyposażone w końcówki zauszników, by w czasie gwałtownych ruchów nie spadły.

Oczywiście to nie wszystko. Sama struktura jest bowiem punktem wyjścia do właściwego zakupu. Kolejna sprawa to dobre widzenie.

Jakie okulary na rower wybrać? – Korekta wzroku

Przez wiele lat osoby z wadą wzroku musiały do uprawiania sportu wybierać okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne. W tej chwili wielu producentów oferuje połączenie tych funkcji.

Jednak jak wiadomo, produkt, produktowi nierówny, stąd przed zakupem warto sprawdzić, czy soczewki korekcyjne dobrze spełniają swoją funkcję.

Kolejna sprawa to filtr UV. Jeśli chcesz dobrze chronić oczy przed zróżnicowanym natężeniem promieni słonecznych, wybierz filtr UV400.

Dodatkowe elementy, na które warto zwrócić uwagę

Dobrze dobrane soczewki, ergonomiczna struktura oprawek i pewność, że okulary nie spadną z głowy to najważniejsze, o czym należy pamiętać.


okulary rower

Ale nie wszystko.

Jeśli potrzebujesz większej funkcjonalności, to sprawdź, na co jeszcze możesz zwrócić uwagę:

 • Fotochromowe szkła — soczewki dopasowują się do intensywności promieni słonecznych, przyciemniając i rozjaśniając się w zależności od potrzeb.
 • Otwory wentylacyjne – to specjalne otwory w oprawkach, które polepszają cyrkulację powietrza, zapobiegając parowaniu szkieł.
 • Wymienne akcesoria – noski i zauszniki na pasku.
 • Gwarancja – dokument pozwoli w razie problemów poradzić się specjalistów lub naprawić okulary, które uległy zniszczeniu.

Podsumowanie

Po przeczytaniu tego tekstu każdy z Was powinien wiedzieć więcej na temat tego, jakie okulary na rower wybrać. Opcji na rynku jest wiele, a poszukiwanie ich w pojedynkę może być problematyczne.

Zdecydowanie szybciej i lepiej będzie gdy skorzystasz z pomocy specjalistów, którzy pomogą dobrać odpowiedni model okularów.

Salon optyczny ORLIŃSCY to miejsce, w którym możemy Ci pomóc. Skorzystaj z konsultacji stylistycznych i wybierz okulary idealnie dla siebie.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.