Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Michał

Orliński

Okulary do komputera z antyrefleksem – o tym musisz pamiętać przed zakupem

okulary do komputera z antyrefleksem

Pracujesz przed komputerem? Twój wzrok każdego dnia daje Ci znak, że z jakością widzenia jest coraz gorzej? Sprawdź, jak wybrać dobre okulary do komputera z antyrefleksem. O tym wręcz trzeba pamiętać.

Czego się dowiesz:

  • Dla kogo dedykowane są okulary z antyrefleksem
  • Co daje antyrefleks w soczewkach
  • Jak wybrać dobre okulary do komputera

Praca, praca i jeszcze raz wady wzroku…

Żyjemy w czasach, w których komputer, to nieodłączny element pracy większości z nas. Zazwyczaj to kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie. Praca to nasz obowiązek, więc nie zwracając uwagi na postępującą degenerację wzroku, ciągle katujemy oczy przed monitorem.

Wiadomo również, że nawet po całodniowym wypełnianiu obowiązków i wpatrywaniu się w ekran, nie odmówimy sobie, chociażby wieczornego seansu filmowego, który teoretycznie ma być odprężający.

Oczywiście dla naszej psychiki i dobrego samopoczucia jest to lekarstwo, ale czy dla oczu również?

Niekoniecznie!

Po tych wszystkich bojach dnia codziennego oczy w końcu mówią dość! Zaczynają się buntować i wysyłać sygnały tj. ból, szczypanie czy zaczerwienienie.

To znak, którego nie można bagatelizować!

Czy jest zatem rozwiązanie, które poprawi komfort pracy przed monitorem i pozwoli naszym oczom wziąć zasłużony urlop wypoczynkowy?

Najlepszym sposobem ochrony oczu podczas pracy przy komputerze są oczywiście okulary z korekcją aktualnych potrzeb pod wadę wzroku oraz najlepszym rozwiązaniem szkieł okularowych, dającym pełny komfort widzenia i użytkowania.

A takimi są te uszlachetnione o powłokę zwaną antyrefleksem.


okulary do komputera z antyrefleksem

Okulary do komputera z antyrefleksem – Co dają dla oczu?

Antyrefleks to nieoceniona pomoc dla wszystkich, którzy pracują w sztucznym oświetleniu oraz przy ekranie.

W soczewkach bez antyrefleksu światło odbija się w sposób uniemożliwiający komfortową pracę. Ustalmy więc, że antyrefleks, niwelujący odblaski świetlne, które zwyczajnie oślepiają i utrudniają widzenie, to must-have każdego pracownika biurowego.

Antyrefleks to minimum, jakie każdy powinien u siebie zastosować, ale najlepszy byłby wielowarstwowy antyrefleks.

Soczewki, które go posiadają, mają świetne właściwości, bo oprócz tego, że najlepiej niwelują refleksy, to są w większym stopniu odporne na zarysowania, zabrudzenia i odpychają kurz, co zmniejsza uczucie zmęczenia oczu i ułatwia użytkowanie.

Jak wybrać dobre powłoki antyrefleksyjne do komputera?


okulary do komputera z antyrefleksem

Będąc przy temacie zmęczenia i ochrony oczu warto wspomnieć nie tylko o zaletach antyrefleksu, ale również dodatkowych możliwościach.

Chodzi o powłokę, która blokuje szkodliwe światło niebiesko-fioletowe emitowane przez monitory ekranowe (komputer, telefon, tablet), a puszcza do oczu pozostały zakres fali świetlnej, który w żaden sposób nie jest dla nas szkodliwy.

Jako ciekawostkę warto dodać, że światło niebiesko-fioletowe ma istotny wpływ na nasze samopoczucie, regulacje cyklów snu, nastrój, oraz funkcje poznawcze, dlatego tak ważne jest jego odpowiednie dawkowanie.

Jak kupić dobre okulary do komputera?

Zasada jest prosta. Soczewek blokujących szkodliwe światło nie pomylimy z żadnymi innymi, gdyż przy ruchach głowy, mają niebiesko-fioletowy, dość widoczny poblask.

Powłoka sprawia, że widziany przez nią obraz, jest bardziej ocieplony, a barwy spokojniejsze dla oka.

Jeśli więc priorytetem przy wyborze soczewek, jest najwyższa ochrona przed światłem niebiesko-fioletowym, emitowanym przez np. komputer, to powyższy wybór jest trafem w dziesiątkę.


okulary do komputera z antyrefleksem

Podsumowanie

Powłoki antyrefleksyjne ówcześnie uznawane za niepotrzebne i straszne, dziś są pomocne i niekiedy niezbędne do tego, by zachować sprawność oczu. Dzięki nim praca przed komputerem odmieni się na lepsze.

Kilka wskazówek i zmian może całkowicie odmienić nasze myślenie, a nawet życie. Nie ma przed czym się bronić, gdy rzucamy na szalę zdrowie naszych oczu. Przecież te będą nam jeszcze długo służyć, więc zapewnijmy im do tego godne warunki.

Umów się a wizytę u specjalisty w salonach ORLIŃSCY i dobierz powłoki antyrefleksyjne dopasowane do Twoich potrzeb.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.