Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Okazuje się jednak, że okulary do samochodu potrzebne są nie tylko tym, którzy na co dzień korzystają z okularów lub soczewek korekcyjnych.

Michał

Orliński

Okulary do samochodu Streetlife – bezpieczeństwo i wygoda w każdych warunkach

Problemy ze wzrokiem potrafią skutecznie zniszczyć przyjemność z wykonywania codziennych, prostych czynności – czytania książek, podróży, oglądania filmów. Jednak w niektórych sytuacjach niewyraźne widzenie jest nie tylko irytujące, ale i… niebezpieczne. Należy do nich z pewnością prowadzenie samochodu.

Dlatego też kierowcy nie powinni ignorować nawet pierwszych, niewielkich problemów z ostrością czy jakością widzenia. Wbrew pozorom nawet niewielka wada może mieć kluczowe znaczenie dla czasu reakcji i postrzegania otoczenia, a więc także dla bezpieczeństwa swojego, jak i wszystkich innych uczestników ruchu.


Materiały Essilor Polonia

Materiały Essilor Polonia

Proste rozwiązanie – okulary dla kierowców

Dbamy o to, żeby nasz samochód był jak najlepiej wyposażony, zapinamy pasy, wykupujemy ubezpieczenia – wszystko to, aby uniknąć niebezpieczeństwa, które może zdarzyć się na drodze. Czasami w tym wszystkim zapominamy jednak o podstawowej kwestii – dbałości o dobry wzrok.

Nie oznacza to, że osoby cierpiące na krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm nie mogą prowadzić samochodu. Istnieje proste rozwiązanie problemów ze wzrokiem w czasie jazdy i są to okulary dla kierowców. Tak jak klasyczne okulary korekcyjne dobierane są do indywidualnych potrzeb kierowcy w salonach optycznych. Okulary do samochodu Streetlife zostaną dopasowane nie tylko do wady wzroku, ale i trybu życia czy typowych pór i czasu prowadzenia samochodu.

Wśród wielu rodzajów okularów Streetlife na szczególną uwagę zasługują Essilor Streetlife PAL. Doskonale sprawdzą się one u osób po 40 roku życia, z objawami prezbiopii. Sięgnij po nie np. jeśli po dłuższym prowadzeniu samochodu nie widzisz wyraźnie deski rozdzielczej. Okulary dla kierowców wyposażone są w soczewki progresywne z trzema wariantami: do bliży, dali i odległości pośrednich.


Materiały Essilor Polonia

Materiały Essilor Polonia

Okazuje się jednak, że okulary do samochodu potrzebne są nie tylko tym, którzy na co dzień korzystają z okularów lub soczewek korekcyjnych. Zgłoś się do salonu optycznego i przebadaj swój wzrok, jeżeli podczas jazdy:

 • masz problem z rozpoznawaniem znaków drogowych z większej odległości,

 • nie widzisz wyraźnie krawędzi drogi,

 • nie jesteś w stanie ocenić dokładnie odległości podczas jazdy,

 • wyżej wymienione objawy nasilają się po zmroku i po kontakcie z silnym źródłem światła (np. gdy mija nas z naprzeciwka inny samochód).

Doskonałe widzenie w każdych warunkach

Zmiany oświetlenia, warunków atmosferycznych, prędkości – wszystko to ma ogromny wpływ na jakość widzenia podczas prowadzenia samochodu. Dlatego okulary Streetlife stworzone zostały w taki sposób, aby kierowca był przygotowany na wszystko, co może spotkać go na drodze. Do ich powstania wykorzystana została technologia EyeDrive, która zapewnia maksymalny komfort widzenia o każdej porze. Okulary dla kierowców Streetlife to znacznie więcej niż zwykła soczewka antyrefleksyjna – to również gwarancja odporności na:

 • smugi,

 • powstawanie zarysowań,

 • zabrudzenia i kurz,

 • wilgotność i wodę.


Materiały Essilor Polonia

Materiały Essilor Polonia

Pewność jazdy w dzień i w nocy

Dla wielu kierowców prowadzenie samochodu w ciągu dnia nie stanowi żadnego wyzwania. Problemy zaczynają się nocą i to nie tylko ze względu na zapadnięcie zmroku, ale również wszechobecne w mieście źródła intensywnego światła, które bardzo utrudniają widzenie. Dlaczego? Ponieważ rozszerzona źrenica naszego oka ułatwiająca widzenie w ciemnościach, w takich sytuacjach gwałtownie się rozszerza. To z kolei powoduje, że po przejechaniu obok źródła intensywnego światła przez chwilę jesteśmy oślepieni. Z czymś takim możemy mieć do czynienia podczas:

 • mijania jadących z naprzeciwka samochodów,

 • przejazdu przez ulice pełne neonów i billboardów,

 • jazdy przez skrzyżowania z sygnalizacją świetlną,

Okulary dla kierowców Streetlife to aż do 90% mniej odblasków, a więc wyraźne widzenie i bezpieczeństwo podczas nocnej jazdy.

Zapytaj o okulary dla Ciebie w salonie optycznym

Podczas jazdy nie czujesz się komfortowo, jednak nie wiesz, które okulary będą dla Ciebie odpowiednie? Odwiedź najbliższy salon optyczny, gdzie po przeprowadzeniu wywiadu i bezinwazyjnym badaniu wzroku, specjalista dobierze idealnie dopasowane rozwiązanie.

Okulary dla kierowców przeznaczone są do jazdy dziennej i nocnej – zarówno dla osób, które poruszają się tylko po mieście, jak i zawodowych kierowców. Oprócz tego szkła zostaną dopasowane do zdiagnozowanej już wady wzroku, dlatego z pewnością każdy znajdzie wśród nich model zapewniający maksimum wygody i bezpieczeństwa.

Badanie wzroku w Salonach ORLIŃSCY

Przed zakupem okularów warto poświęcić chwilę na kompleksowe badanie wzroku wykonywane w naszych salonach optycznych. Różni się ono od standardowego badania tym, że przykładamy ogromną wagę do tego, by nie tylko zbadać wzrok, ale by poznać również potrzeby naszego przyszłego klienta.

Zapisz się na badanie wzroku

Badanie wzroku możesz wykonać przychodząc bezpośrednio do naszego najbliższego salonu optycznego (Warszawa – Wola, Warszawa – Gocław, Warszawa – Kabaty, Babice Nowe, Sochaczew) lub umawiając się wcześniej na wizytę, do czego gorąco zachęcamy.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.