Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Michał

Orliński

Okulary fotochromowe, tradycyjne okulary słoneczne w nowej odsłonie

okulary fotochromowe.png

Niewielu użytkowników okularów, poszukując skutecznej ochrony wzroku przed słońcem, rozważa zakup soczewek fotochromowych. A szkoda, bo fotochromy reagujące na poziom nasłonecznienia są na pewno jednym z niebanalnych sposobów ochrony oczu przed słońcem.

Okulary fotochromowe, czyli jak ja będę w nich wyglądać?

Na początku zajmijmy się kwestią wyglądu, ponieważ to on często odgrywa wiodącą rolę.
Szkła fotochromowe kojarzymy zwykle jako ciemne okulary, w kolorze brązowym popularne w latach 70. i 80., a zatem kojarzące się raczej z gen. Jaruzelskim niż nowoczesnym i modnym wyglądem.
Dawne soczewki fotochromowe cechowały się wyłącznie brązowym zabarwieniem i rzeczywiście nie prezentowały się atrakcyjnie w zestawieniu z oprawką.
Na szczęście obecnie producenci stanęli na wysokości zdania i rozwiązali ten wizerunkowy problem. Dzisiejsze soczewki fotochromowe to szeroki wybór kolorów.
Dzięki temu nasze okulary mogą być nie tylko praktyczne, ale również modne.

Czas reakcji szkieł fotochromowych

Szybkość zabarwienia szkieł zależy od tego jak słonecznie jest na zewnątrz. Im bardziej słoneczny dzień, tym reakcja soczewek fotochromowych jest szybsza, zaś ich przyciemnienie również będzie większe.
Należy pamiętać, że nawet w pochmurny dzień takie okulary w delikatnym stopniu się zabarwią, ponieważ promienie słoneczne stale do nich docierają.
Zaś zaraz po wejściu do pomieszczenia soczewki okularowe zaczną się odbarwiać, a wówczas (po kilku minutach) wrócą do swojego podstawowego wyglądu.

Okulary fotochromowe a zwykłe okulary

Jeśli doradca w salonie optycznym umiejętnie dobierze oprawkę do koloru zabarwienia soczewek, okulary nie będą się bardzo odróżniały od zwykłych okularów przeciwsłonecznych.
Nie musisz się więc obawiać, że Twój wygląd będzie dziwny albo ekscentryczny.

Szkła fotochromowe, poznaj ich zalety

Klienci decydują się na coraz nowsze generacje soczewek fotochromowych o ulepszonych parametrach.
Czy doświadczyłeś kiedyś wrażliwości na światło? A może często łzawią Ci oczy?
Jeśli choć na jedno z pytań odpowiadasz: “tak”. Odpowiedzią na Twoje potrzeby mogą być soczewki fotochromowe najnowszej generacji.
Transitions Signature Gen8 to idealne rozwiązanie.
Czy wiesz, że aż 9 na 10 klientów naszego salonu deklaruje, że są wrażliwi na światło?
Być może należysz do ich grona…

Cechy, jakie posiadają okulary przeciwsłoneczne fotochromatyczne

  1. ochrona przed UV
  2. stopniowe przyciemnienie na zewnątrz
  3. przejrzystość soczewek wewnątrz pomieszczeń
  4. szybkość reakcji oraz wysoka jakość na lata

Twoje narzędzie kontroli nad szkodliwym światłem!

Promieniowanie UVA i UVB jest szkodliwe, może być czynnikiem przyśpieszającym chorobę oczu takich jak na przykład zaćma.
Technologia nowych soczewek fotochromowych blokuje 100% promieni świetlnych oraz selektywnie filtruje szkodliwe promieniowanie niebieskofioletowe.
Wygoda, wynikająca z braku konieczności zmiany okularów przy zmieniającym się natężeniu światła to jedna z wielu zalet szkieł fotochromowych.
Dzięki płynnemu dopasowaniu barwienia do warunków zewnętrznych z pewnością zapomnisz o przykrym efekcie rażącego światła słonecznego.
Okulary z soczewką fotochromową ochronią Twoje oczy, a Ty nie musisz dla ich ochrony podejmować dodatkowych działań.

Oszczędne rozwiązanie

Fotochromy pozwalają Ci także… oszczędzić. To okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne w jednym.
Wychodząc na zewnątrz lub wsiadając do samochodu – nie musisz szperać w kieszeni w poszukiwaniu okularów przeciwsłonecznych, bo masz je już na nosie.
Teraz na szczęście możemy oszczędzić pieniądze oraz liczbę okularów do minimum.

Skontaktuj się

Sporo tej wiedzy, prawda? Dlatego najlepiej skorzystać z doświadczenia profesjonalistów, poznać nowości i informacje o atrakcyjnej ofercie, czy modnym aktualnie designie. Kliknij, aby umówić konsultację z doradcą: https://orlinscy.pl/konsultacje-stylistyczne/

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.