Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Michał

Orliński

okulary fotochromowe zerówki

Okulary fotochromowe zerówki – Modna ochrona Twoich oczu

okulary fotochromowe zerówki

Nie nosisz okularów korekcyjnych, a noszenie okularów przeciwsłonecznych coraz bardziej daje Ci się we znaki? Często przechodzisz z pomieszczenia na zewnątrz, co wymusza na Tobie, szukanie, zakładanie, ściąganie i chowanie okularów? A może chcesz ochronić swoje oczy przed negatywnym wpływem światła niebiesko-fioletowego? W takim razie okulary fotochromowe zerówki to coś dla Ciebie. Dlaczego? Przeczytaj artykuł i sprawdź.

Okulary fotochromowe – Popraw komfort widzenia

Spędzasz sporo czasu na zewnątrz? A może pracujesz przed komputerem? Niezależnie od warunków Twoje oczy na tym cierpią. 

Dlaczego?

Ponieważ zbyt intensywna ekspozycja na promieniowanie UV lub światło niebiesko-fioletowe emitowane przez ekrany nadwyręża Twoje oczy.

Odpowiedz sobie szczerze na pytanie:

Czy po długim letnim spacerze lub spędzeniu 8 godzin przed ekranem komputera, nie czujesz przemęczenia oczu, nie czujesz, że głowa zaraz eksploduje i marzysz tylko o tym, by nałożyć na oczy zimny okład?

Jeśli tak, to znaczy, że jesteś osobą nadwrażliwą na światło. Nic w tym dziwnego, według badań nawet 9/10 osób ma tak samo jak Ty.

Co z tym zrobić?

Rozwiązaniem problemu są okulary fotochromowe i to nawet jeśli nie masz wady wzroku.

Okulary fotochromowe automatycznie dostosowują się do zmieniającego natężenia światła UV. Zawierają inteligentne soczewki, które reagują na promieniowanie UV i zmieniają intensywność zabarwienia w zależności od warunków oświetleniowych.

Dzięki temu, gdy jest jasno i słonecznie, soczewki przyciemniają się, zapewniając ochronę przed nadmiernym światłem. Natomiast w pomieszczeniach lub przy zmniejszonym natężeniu światła, soczewki stają się przezroczyste, umożliwiając lepszą widoczność. 

Okulary fotochromowe poprawiają komfort widzenia, eliminując oślepiające efekty świetlne i zmniejszając zmęczenie oczu. 

Okulary zerówki + fotochromy – Czy takie połączenie ma sens?

I to jeszcze jak! Okulary choć nie korekcyjne mogą stać się Twoim partnerem w ochronie wzroku. Okulary fotochromowe zerówki to idealnie rozwiązanie dla osób, które:

  • Lubią bawić się modą, gdzie dopełnieniem „stylówki” są okulary w różnych wariantach kolorystycznych.
  • Czują, że ich oczy są przemęczone przy zbyt długiej ekspozycji na promieniowanie UV i światło niebiesko-fioletowe emitowane przez ekrany.
  • Mają okulary przeciwsłoneczne, ale drażni je ich wyciąganie, zakładanie, zdejmowanie, chowanie do futerału przy częstym przechodzeniu z cienia na słońce.

Okulary fotochromowe mogą stale spoczywać na Twoim nosie i to niezależnie czy jesteś na zewnątrz, czy wewnątrz. Inteligentne szkła za Ciebie dostosują się do warunków oświetleniowych, co zapewni Ci doskonałe widzenie w domu, na plaży, podczas spaceru, przed komputerem.

okulary fotochromowe zerówki

Zalety okularów fotochromowych

Inteligentne szkła to nie tylko opcja „zmiennego przyciemniania soczewki wobec warunków oświetlenia”. To również:

Filtr UV400

Soczewki fotochromowe chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, które może przyczynić się do uszkodzenia oczu i skóry wokół nich.

Polaryzacja

Niektóre okulary fotochromowe są wyposażone w polaryzację, która pomaga redukować odblaski i oślepiające światło, co poprawia komfort widzenia w bardzo jasnych warunkach oświetleniowych np. na plaży.

Styl

Okulary fotochromowe są dostępne w różnych stylach i kształtach, co pozwala dopasować je do indywidualnych preferencji i stylu użytkownika. 

Ochrona wzroku wraz z funkcjonalnością

Okulary niezależnie od przeznaczenia będą chronić Twoje oczy, a jednocześnie nie będą uciążliwe w użytkowaniu, tak jak jest to w przypadku noszenia i ciągłego żonglowania okularami korekcyjnymi i przeciwsłonecznymi.

Sprawdź ofertę i kup okulary w salonach optycznych ORLIŃSCY

Kategorii i wariantów okularów fotochromowych jest wiele. Każdy rodzaj oferuje nieco inne właściwości stąd przed wyborem najlepiej skontaktować się z ekspertem, który doradzi jakie okulary wybrać. 

Nie możesz się zdecydować jaki kolor okularów będzie Ci pasował? W sklepie internetowym niestety nie dowiesz się, jak okulary będą wyglądać na Twoim nosie.

Jednak możesz je wypróbować!

Kliknij i umów się na wizytę w salonie optycznym ORLIŃSCY, gdzie pomożemy Ci podjąć decyzję.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.