Jak zapewnić sobie komfortowe widzenie przy długiej pracy przy komputerze i przy czytaniu nosząc na co dzień okulary progresywne?
Na takie pytanie chciałabym dzisiaj Państwu odpowiedzieć.
Ostatnie dni związane z rozprzestrzenianiem się wirusa i koniecznością czasowego zawieszenia działalności naszych salonów, znacznie zmieniły moją pracę. Spędzam teraz dużo czasu przy monitorze, wertując treści marketingowe lub czytając zaległe materiały szkoleniowe.
Do tej pory pracowałam przy komputerze ok. 3h dziennie z przerwami, a resztę czasu spędzałam patrząc w dal wykonując badania czy rozmawiając z klientami.
Przy aktualnej zmianie trybu pracy okazało się, że okulary progresywne nie do końca spełniają moje oczekiwania. To świetne rozwiązanie na co dzień, ale przy pracy typowo biurowej powodują szybkie męczenie się wzroku, mniej ostre widzenie i bardzo nienaturalne zadzieranie głowy, aby natrafić wzrokiem na strefy pośredniej mocy i bliskiej. Szczególnie takie ustawienie ciała spowodowało u mnie nawrót problemów z kręgosłupem. Zmuszało mnie to do robienia sobie przerw co godzinę, a i tak pod koniec dnia kończyło się silnym bólem.
Zdałam sobie też sprawę, że wiele osób być może ma ten sam problem bo jest przeświadczona, że okulary progresywne są najlepszym rozwiązaniem przy wykonywaniu każdej czynności. Soczewki progresywne mają szereg zalet, ale jeżeli pracujesz dużo przy monitorze, lubisz poczytać dłużej książkę lub czytasz w pozycji leżącej – wtedy wybierz okulary biurowe. Nie zapominając jednakże, że okulary biurowe nie zastąpią progresywnych i na odwrót. Okulary biurowe są komfortowym uzupełnieniem przy pracy z bliska i w odległościach pośrednich (bez patrzenia dalekiego).
Korzyści wynikające z posiadania soczewek biurowych (w porównaniu do okularów progresywnych) przy pracy w bliskiej odległości to:
- szersze pole widzenia, łagodniejsze przejście mocy od odległości do czytania, aż do głębi pomieszczenia
- bardziej ergonomiczne ustawienie pozycji głowy i postawy ciała – powrót do naturalnej pozycji ciała, a w efekcie zdrowszy kręgosłup
- swobodniejsze patrzenie na odległość czytania i monitora
- szersze pole widzenia w strefach bocznych, co przekłada się na swobodniejszy i bardziej naturalny ruch głowy
- redukcja zmęczenia oczu nawet przy długotrwałym korzystaniu z ekranów czy czytaniu książki (szczególnie w pozycji leżącej co w okularach progresywnych jest niemal niewykonalne)
- lepsza czytelność małych znaków szczególnie dla osób pracujących dużo z tekstem, cyframi czy projektami architektonicznymi
Marzenna Sokołowska
Specjalista ds. Wsparcia i Rozwoju Sprzedaży
Badanie wzroku w Salonach ORLIŃSCY
Przed zakupem okularów warto poświęcić chwilę na kompleksowe badanie wzroku wykonywane w naszych salonach optycznych. Różni się ono od standardowego badania tym, że przykładamy ogromną wagę do tego, by nie tylko zbadać wzrok, ale by poznać również potrzeby naszego przyszłego klienta.
Zapisz się na badanie wzroku
Badanie wzroku możesz wykonać przychodząc bezpośrednio do naszego najbliższego salonu optycznego ORLIŃSCY Salony Optyczne lub umawiając się wcześniej na wizytę, do czego gorąco zachęcamy.
Kliknij, by zarezerwować dogodny termin: https://orlinscy.pl/oferta/badanie-wzroku/