Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Obejrzyj nasz krótki film, w którym Adam, nasz Doradca Klienta, opowiada czym są okulary progresywne i odpowiada na pytania, które możesz mieć na ich temat.

Michał

Orliński

Okulary progresywne [WIDEO]

okulary progresywne.png

Nosisz okulary na stałe, ale ostatnio zauważasz, że masz coraz większy problem z czytaniem?

Po 40 roku życia u większości osób pojawiają się problemy ze wzrokiem, związane głównie z czytaniem. To naturalny proces. Nasze oczy mają coraz większy problem z ostrym widzeniem z bliskiej odległości, co jest związane z malejącym zakresem akomodacji.

Akomodacja – to zdolność oka do ostrego widzenia z różnych odległości. Osoby, które nie miały żadnej wady, nagle zauważają, że muszą oddalać przedmioty od siebie, by je lepiej widzieć. Ci, którzy do 40 roku życia mieli inną wadę – krótkowzroczność, zaczynają zdejmować dotychczasowe okulary, by złapać ostrość i lepiej widzieć z bliska. Z kolei ci, którzy byli dalekowzroczni, potrzebują dodatkowego wsparcia, czyli okularów o większej korekcji plusowej.

We wszystkich tych przypadkach zaczynają być potrzebne okulary progresywne. Jeżeli nie zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to czeka nas co chwila zmiana okularów o różnej mocy w zależności od tego, na jaką odległość chcemy widzieć ostro.

Żyjemy szybko, mamy mało czasu na załatwianie różnorodnych spraw w życiu codziennym. Podczas zakupów czy załatwiania spraw w instytucjach potrzebujemy widzieć ostro z różnych odległości. Ktoś, kto potrzebuje zobaczyć coś z bliska, a ten obraz mu się rozmazuje, musi każdorazowo wyciągać okulary. W innym razie patrząc w dal, widziałby zamazaną rzeczywistość. W dynamicznej sytuacji trzeba okulary odnaleźć, założyć, schować, co w codziennym funkcjonowaniu bywa po prostu uporczywe.

Co więcej, wtedy częściej niszczymy okulary lub je gubimy. Czasami przemieszczamy się na drugi koniec miasta załatwić ważne sprawy i okazuje się, że nie zabraliśmy ze sobą okularów do czytania. I tu rodzi się przemyślenie czy zrobić kilka par okularów i trzymać je w różnym miejscu i co chwila ściągać czy może zainwestować w jedną parę okularów i poczuć się komfortowo bez codziennego zadawania sobie pytanie, gdzie są moje okulary i czy aby na pewno mam je ze sobą.

Obejrzyj nasz krótki film, w którym Adam, nasz Doradca Klienta, opowiada czym są okulary progresywne i odpowiada na pytania, które możesz mieć na ich temat.

Badanie wzroku w Salonach ORLIŃSCY

Przykładamy ogromną uwagę do tego by nie tylko zbadać wzrok, ale by poznać również Twoje potrzeby naszych klientów.

Zapisz się na badanie wzroku

Badanie wzroku możesz wykonać w jednym z naszych salonów optycznych (Warszawa – Wola, Warszawa – Gocław, Warszawa – KabatyBabice Nowe, Sochaczew) lub umawiając się wcześniej na wizytę, do czego zachęcamy.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.