Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Michał

Orliński

Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka. Poznaj 5 powodów, by je kupić

1.png

Czy wiesz, z jakich powodów Twoje dziecko potrzebuje okularów przeciwsłonecznych? Wcale nie chodzi o modę.

Powód 1. W przypadku dzieci okulary mają znaczenie i chronią przed słońcem

Twoje dziecko reaguje na słońce tak samo jak Ty, a często nawet bardziej. Dlatego kiedy razi je światło, to mruży oczy i jest niespokojne. Denerwuje się, a przez to zwykły spacer czy zabawa w parku stają się dla niego mało przyjemne.

Powód 2. Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV

Doskonale wiesz, że działanie promieni UV jest szkodliwe dla skóry. Dbasz o to, aby mieć odpowiedni krem z filtrem i chronisz w ten sposób swoje dziecko w czasie wyjść.
Ale czy wiesz, że ochrona oczu przed promieniowaniem UV jest równie ważna? Okulary przeciwsłoneczne z odpowiednim filtrem UV pozwolą skutecznie chronić oczy Twojej pociechy przed zgubnym wpływem promieniowania.

Powód 3. Rozwój procesu widzenia, a noszenie okularów przeciwsłonecznych

U dzieci, zwłaszcza tych małych, nie wszystkie struktury oczu są jeszcze w pełni ukształtowane. Z tego powodu są szczególnie narażone na silne promieniowanie oraz silne światło.
Dodatkowo proces widzenia, to także rozwój i stabilizacja współpracy obu oczu, dlatego ważne jest, aby zminimalizować ryzyko zakłócenia tych procesów.
W okularach przeciwsłonecznych z filtrami wzrok Twojego dziecka będzie mniej narażony. To kolejny powód, dla którego Twój maluch powinien nosić takie okulary.

Powód 4. Prawidłowy rozwój ogólny dzieci

Musisz pamiętać, że Twoje dziecko stale uczy się i rozwija, głównie poprzez obserwację otaczającego go świata.
Mrużąc oczy, próbuje ochronić się przed rażącym słońcem, ale jednocześnie widzi mniej, a w efekcie spacery czy zabawa na świeżym powietrzu są mniej przyjemne.
Zapewnienie odpowiedniego komfortu i umożliwienie beztroskiej zabawy to ważna przyczyna. Chroń wzrok swojego dziecka !

Powód 5. Modny wygląd

Okulary dodają uroku. Dzieci także zwracają na to uwagę, zwłaszcza że okulary przeciwsłoneczne są najczęściej kolorowe i dość duże.
Uznanie wśród rówieśników, to dla dzieci powód do radości, a modny wygląd Twojego dziecka, to również powód do dumy dla Ciebie. Wygląd też jest zatem powodem, do noszenia okularów przeciwsłonecznych.
Wiesz już, dlaczego Twoje dziecko potrzebuje okularów przeciwsłonecznych, ale jak być pewnym, że wybór jest dobry?

Po pierwsze – okulary przeciwsłoneczne dla dzieci kupuj w salonach optycznych

Zakup okularów w profesjonalnym salonie optycznym gwarantuje, że okulary spełniają normy optyczne oraz posiadają odpowiednie filtry, dzięki czemu zapewnisz swojemu dziecku ochronę przed promieniowaniem UV.

Po drugie – zaangażuj dziecko

Możesz kupić okulary dziecku, bez jego udziału, ale jaką masz pewność, że będą wygodne? W salonie Doradca pomoże wybrać rozmiar, wielkość i fason oraz doradzi w czasie przymierzania.

Po trzecie – koniecznie pamiętaj, nie kupuj na zapas

Twoje dziecko rośnie i za jakiś czas wyrośnie z zakupionych okularów, jednak ważne jest, żeby nie kupować za dużych tylko ze względu na to, że “starczą na dłużej”. Będą zwyczajnie niewygodne i będą się zsuwać, pomimo tego, że posiadają odpowiednie noski.

Skontaktuj się

Sporo tej wiedzy, prawda? Dlatego najlepiej skorzystać z doświadczenia profesjonalistów, poznać nowości i informacje o atrakcyjnej ofercie, czy modnym aktualnie designie. Sprawdź nasze salony optyczne w Warszawie i okolicy: https://orlinscy.pl/salony/

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.