Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Klienci wchodząc do salonu optycznego często zadają pytania, nad którymi próbuję w miarę szybko zapanować. Mój życzliwy ton głosu i uśmiech na twarzy pozwala skutecznie się z tym zmierzyć :)

Michał

Orliński

Najczęstsze pytania użytkowników okularów

zdjeciepng

Klienci wchodząc do salonu optycznego często zadają pytania, nad którymi próbuję w miarę szybko zapanować. Mój życzliwy ton głosu i uśmiech na twarzy pozwala skutecznie się z tym zmierzyć 🙂

Klient pyta – ja cierpliwie odpowiadam!

Pytanie: Jak należy czyścić okulary?

Często spotykam się z tym pytaniem, nawet od osób starszych, wieloletnich użytkowników okularów. Przy zakupie w naszych salonach dodaję ściereczkę, etui oraz płyn do czyszczenia okularów. Niewielką ilością płynu należy spryskać powierzchnię soczewek
i delikatnie wyczyścić je ściereczką.

Przy rozmowach na ten temat w innych sytuacjach, np. po naprawie okularów, odpowiadam, że okulary można od czasu do czasu umyć pod bieżącą wodą, osączyć i delikatnie wytrzeć ściereczką. Informuję również o naszych darmowych przeglądach serwisowych, w ramach których czyścimy też okulary.

Pytanie: Jak długo czeka się na wykonanie okularów?

Wszystko zależy od rodzaju soczewek okularowych.Katalog produktów firmy Essilor podaje czas realizacji zamówienia.

Pytanie: Czy muszę osobiście odebrać okulary?

Lepiej osobiście odebrać okulary, przymierzyć i sprawdzić czy wszystko w porządku. W innym przypadku jest możliwość wysyłki okularów paczką na wskazany adres.

Ze względu na czas epidemii wiele osób decyduje się na nadanie prawidłowo zabezpieczonych okularów do paczkomatu.

Pytanie: Jak długo trwa badanie wzroku?

Klienci nie dysponujący wolnym czasem wolą wcześniej wiedzieć ile trwa badanie i umówić się na konkretny termin. Czas badania to ok 20-30min przy doborze okularów. W ramach dopasowania soczewek kontaktowych trwa to dłużej i połączone jest z nauką ich zakładania i zdejmowania. Dlatego warto wcześniej umówić się konkretny termin.

Pytanie: Dlaczego tak drogo kosztują u Państwa okulary?

Jedno z trudniejszych pytań. Jeśli jest ono postawione „od progu” staram się zaprosić Klienta na rozmowę. Dopytuję – do czego mają służyć okulary, jaki jest charakter pracy, jak się sprawdzały ostatnie okulary, czyli próbuję przeanalizować potrzeby Klienta. Zainteresowany Klient przychodzi do specjalisty aby uzyskać pomoc, poradę i w końcu zdecydować się na zakup produktu. Rozpoznaję styl życia Klienta i wybieram produkty, które będą dla niego komfortowe, funkcjonalne i praktyczne.

Jeśli pytanie takie następuje w części finalnej, odwołuję się do sfer estetyki, bezpieczeństwa, mody. Czy chciałby Pan/Pani, żeby przy ewentualnym upadku dziecka pęknięte odłamki z okularów dostały się do oczu syna/córki; Mówił Pan/Pani,że poprzednie okulary zostawiały odciśnięcia na twarzy, czy chciałby Pan/Pani w przyszłości tego uniknąć?

Obsługa Klienta opiera się na uprzejmości, życzliwości, kompetencji oraz zaangażowaniu.

Obsługuję Klienta w każdej sytuacji, nawet wtedy, kiedy cierpliwie odpowiadam na jego pytania.

Katarzyna Grzelczak,
Doradca Klienta

Badanie wzroku w Salonach ORLIŃSCY

Przed zakupem okularów warto poświęcić chwilę na kompleksowe badanie wzroku wykonywane w naszych salonach optycznych. Różni się ono od standardowego badania tym, że przykładamy ogromną wagę do tego, by nie tylko zbadać wzrok, ale by poznać również potrzeby naszego przyszłego klienta.

Zapisz się na badanie wzroku

Badanie wzroku możesz wykonać przychodząc bezpośrednio do naszego najbliższego salonu optycznego (Warszawa – Wola, Warszawa – Gocław, Warszawa – Kabaty, Babice Nowe, Sochaczew) lub umawiając się wcześniej na wizytę, do czego gorąco zachęcamy.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.