Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Michał

Orliński

soczewki kontaktowe progresywne

Progresywne soczewki kontaktowe (multifokalne) – Zalety

soczewki kontaktowe progresywne

Wygoda, widzenie zarówno w bliży i dali, użytkowanie bez konieczności ciągłego zakładania i zdejmowania dwóch par okularów. Potrzebujesz soczewek lub okularów, które to zapewnią? W takim razie jesteś we właściwym miejscu, ponieważ dowiesz się, czy progresywne soczewki kontaktowe są dla Ciebie.

Czym są soczewki kontaktowe progresywne?

Soczewki kontaktowe progresywne to uniwersalne zastępstwo dla okularów przeznaczonych do korekcji wzroku w bliży i dali. 

To najprościej mówiąc „jeden problem z głowy mniej”, ponieważ nie musisz już zmieniać okularów, by widzieć dobrze to, co np. napisane w gazecie i to, co napisane na bilbordzie ustawionym przy ulicy.

Szkła kontaktowe progresywne – Jak działają?

Soczewka kontaktowa zapewnia widzenie symultaniczne, dzięki czemu osoba nosząca widzi dobrze do dali i do bliży. 

Warto podkreślić, że to nasz mózg musi nauczyć się wybierać odpowiedni obraz, który chcemy widzieć wyraźnie. To z tego względu do soczewek kontaktowych potrzebna jest adaptacja.

Zalety soczewek multifokalnych

Można je opisać skrótem 3 x K – czyli komfort użytkowy, korekcja wzroku i komfort noszenia.

Komfort użytkowy

Soczewki progresywne pozwalają na ostre widzenie na różne odległości, eliminując konieczność noszenia dwóch par okularów – jednej do dali i drugiej do bliży.

Korekcja wzroku

Soczewki progresywne zapewniają płynne przejście między różnymi strefami widzenia, co minimalizuje efekt “skoku” w ostrości widzenia.

Komfort noszenia

Soczewki umożliwiają wyraźne od bliskich obiektów po dalekie krajobrazy, co jest szczególnie przydatne w codziennych czynnościach.

Kto powinien nosić progresywne soczewki kontaktowe?

Progresywne soczewki kontaktowe są przeznaczone głównie dla osób z prezbiopią, czyli starczowzrocznością. Prezbiopia jest wadą wzroku, która postępuje z wiekiem i utrudnia widzenie z bliska np. podczas czytania.

soczewki kontaktowe progresywne

Prezbiopia (starczowzroczność) – Jakie objawy sugerują problem ze wzrokiem?

Objawy nie zawsze są czytelne, ponieważ możesz utożsamić je ze zmęczeniem. Dlatego wykonamy teraz prosty test. Odpowiedz na poniższe pytania. Jeśli przynajmniej 4 z nich będą twierdzące, prawdopodobnie czas na szkła progresywne.

 • Przybliżasz i oddalasz przedmioty, by wyostrzyć wzrok?
 • Widzisz gorzej po zapadnięciu zmroku?
 • Podczas czytania obraz często wydaje się zamazany?
 • Czujesz, że Twoje oczy są zmęczone?
 • Wymienione objawy nasiliły się w okolicy 40 roku życia?

Jak dobrać soczewki kontaktowe multifokalne?

 1. Skonsultuj się ze specjalistą: W celu dokładnego doboru soczewek kontaktowych multifokalnych, warto skonsultować się z profesjonalistą, który oceni Twoje potrzeby wzroku i przeprowadzi badanie.
 2. Pomiar parametrów oka: Podczas wizyty zostaną zmierzone parametry Twojego oka, takie jak krzywizna rogówki, średnica rogówki i inne istotne dane, które pomogą w doborze odpowiednich soczewek.
 3. Wybór odpowiedniego typu: Istnieje kilka rodzajów soczewek i szkieł różniących się konstrukcją. Specjalista pomoże Ci wybrać rozwiązanie, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.
 4. Dopasowanie soczewek: Po wyborze soczewek, specjalista przeprowadzi test dopasowania, aby zapewnić optymalne widzenie i komfort noszenia.
 5. Testowanie i dostosowanie: Po otrzymaniu soczewek ważne jest regularne testowanie ich skuteczności i dostosowanie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Soczewki progresywne miesięczne – Kiedy warto je wybrać?

Zastanawiasz się, czy kupić soczewki jednodniowe, miesięczne, a może okulary? Przeczytaj wpis: Soczewki progresywne miesięczne i sprawdź, czy ta opcja jest dla Ciebie.

Jakie soczewki progresywne są dostępne na rynku?

Możliwości jest mnóstwo:

 • Dailies Aqua Comfort Plus Multifocal
 • Dailies Total1 Multifocal
 • Acuvue Oasys Multifocal
 • Acuvue 1-Day Oasys Multifocal
 • Acuvue 1-Day Moist Multifocal
 • Air Optix plus HydraGlyde Multifocal

Szukasz sposobu na dobry wzrok po 40 roku życia?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Sprawdź, jak w tym wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Kliknij w link  i zapisz się na webinar: 5 sposobów na dobry wzrok po 40 roku życia

Szukasz wysokiej jakości soczewki? Zapraszamy do salonu optycznego ORLIŃSCY

Potrzebujesz pomocy w doborze soczewek idealnie dopasowanych do Twoich potrzeb? Zapraszamy do salonu optycznego ORLIŃSCY, gdzie fachowo Cię zbadamy, doradzimy i wspólnie wybierzemy opcję, która przywróci Ci komfort widzenia.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.