Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Michał

Orliński

jakie okulary do okrągłej twarzy

Jakie okulary do okrągłej twarzy? 5 zasad jak dobrać okulary.

W dzisiejszych czasach okulary to nie tylko aspekt korekcyjny, to również integralna część codziennego stylu. Z tego powodu coraz mocniej zaczynamy zastanawiać się nad tym, w jakich okularach wyglądamy najlepiej. Dobrze dobrane oprawki potrafią skutecznie podkreślić urodę, jak również ukryć pewne mankamenty naszej twarzy. Jednym z aspektów, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze okularów, jest kształt głowy. Posiadasz okrągłe rysy twarzy? Sprawdź, jakie oprawki będą Ci pasować.

Dobór okularów do kształtu twarzy

Przyjęło się, że w doborze opraw okularów kształt twarzy jest kluczowy. Jest on oczywiście ważny, ale z naszego doświadczenia najważniejsze we właściwym dopasowaniu są proporcje twarzy. 

Ułożenie kości skroniowych, jarzmowych i kości żuchwy wskazuje nam jaki rozmiar i kształt opraw będzie idealny. Dopiero, jeśli zadbamy o te podstawy, możemy zwrócić uwagę na aspekt kształtu twarzy. 

A tutaj warto trzymać się poniższych wskazówek:

  • Pierwszym krokiem jest określenie kształtu twarzy; owalnego, okrągłego, kwadratowego lub w kształcie serca. 
  • Następnie należy wybrać oprawki, które przywrócą Twoim rysom twarzy równowagę i proporcje. 
  • Dodatkowo ważne jest, aby wziąć pod uwagę komfort. Okulary nie tylko powinny dobrze wyglądać, ale też być wyjątkowo wygodne. 

Dokładnie opisuje to poniższe nagranie:

Jeśli chcesz dobrze dobrać oprawki do swojego kształtu twarzy, skorzystaj z konsultacji w jednym z naszych salonów optycznych

Jak określić kształt twarzy? Kiedy twarz jest okrągła?

Nasze twarze mogą przybierać różne kształty, które nie zawsze da się w łatwy sposób odróżnić. Jeśli chcesz się upewnić, że akurat Twoja twarz ma okrągły kształt, przedstawiamy jej pięć charakterystycznych cech:

  1. Okrągły kształt twarzy ma miękkie, zakrzywione linie i brak kątów
  2. Policzki są pełne i szerokie, często stanowią najszerszą część twarzy
  3. Czoło, broda i linia podbródka są zaokrąglone
  4. Długość i szerokość twarzy są zazwyczaj równe
  5. Linia włosów jest lekko zakrzywiona i nie jest zbyt wysoka

Dobór okularów do twarzy okrągłej – Zacznij od geometrycznych kształtów 

Jeśli twoja twarz ma zaokrąglone rysy, przede wszystkim wypróbuj okulary o bardziej kanciastych kształtach. Zaostrzą one naturalne koliste linie. Mocne geometryczne ramki świetnie wysmuklają każdą okrągłą twarz i nadadzą jej charakteru. 

Wąskie szkła i ciemne oprawki, by wyszczuplić twarz

By przełamać owalne rysy i optycznie wydłużyć twarz, możesz również wybrać okulary o wąskim kształcie i wyróżniających się, ciemnych oprawkach. One również dodadzą Twojej twarzy potrzebnych, prostokątnych linii, które będą idealnie współgrać z naturalnymi rysami. 

Okulary o wyciągniętej górnej oprawce 

Jeśli szerokość Twojej twarzy jest zbliżona do wysokości ciekawym i niezwykle modnym w ostatnich czasach wyborem mogą być okulary w kształcie tzw. kociego oka. Te okulary w stylu vintage również pomogą wyszczuplić twarz i podkreślić kości policzkowe. Zakup okularów o takim kształcie polecamy przede wszystkim kobietom, które wyglądają w nich niezwykle stylowo. 

Cienkie oprawki? – Zdecydowanie nie

W przypadku twarzy o delikatnych okrągłych kształtach kategorycznie należy wystrzegać się okularów posiadających cienką oprawę. Pomimo że są modne, to jednak nie będą pasować do każdego typu twarzy. U ciebie mogą sprawić, że twarz optycznie się poszerzy. Ten wybór polecamy jedynie osobom o mniejszym owalu twarzy. Jednak warto podkreślić, że wybór opraw nie jest zero-jedynkowy, a dopasowanie ich rodzaju najlepiej skonsultować ze specjalistą.

jakie okulary do okrągłej twarzy

Okrągłe okulary do okrągłej twarzy – Łamiemy stereotyp

Z reguły przyjęło się mówić, że okrągłe okulary nie pasują do owalnej twarzy, ponieważ mogą podkreślić “efekt pełności”. Jednak w salonach optycznych ORLIŃSCY przełamujemy ten stereotyp, ponieważ wiemy, że sprawa jest bardzo indywidualna. W przypadku twarzy okrągłej, okulary w podobnym kształcie mogą do Ciebie pasować, ale muszą być dopasowane do proporcji, o czym już wspomnieliśmy. 

Jakie oprawki są teraz modne?

Kształt kształtem, ale poza tym specjaliści z salonów optycznych ORLIŃSCY pomogą Ci również przejrzeć wszystkie najmodniejsze oprawki, które dziś cieszą się sporą popularnością. Więcej na ten temat dowiesz się z poniższych tekstów:

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy – Podsumowanie 

Jeśli uważasz, że kształt Twojej twarzy jest problemem i nie umiesz dobrać odpowiednich okularów, nie oznacza to, że jesteś zdana/zdany na soczewki kontaktowe. Przychodząc do naszego salonu optycznego w Warszawie, możesz skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą Ci wybrać takie oprawki, które idealnie dopasują się do Twojej twarzy. Przyjdź i przekonaj się, możesz dobrze wyglądać w okularach.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.