Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Ile razy zastanawiałeś czy obecne okulary masz dobrze dobre? Na co należy zwracać uwagę? Stoisz przed kolejną zmianą okularów, i myślisz sobie że będzie to długi proces? Wcale nie musi tak być. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy, która oferują Ci ORLIŃSCY Salonu Optyczne.

Michał

Orliński

Konsultacje ze Stylistą Opraw w ORLIŃSCY Salony Optyczne

fot. Jacek Szkielafot. Jacek Szkiela

Ile razy zastanawiałeś czy obecne okulary masz dobrze dobre? Na co należy zwracać uwagę? Stoisz przed kolejną zmianą okularów, i myślisz sobie że będzie to długi proces? Wcale nie musi tak być. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy, która oferują Ci ORLIŃSCY Salonu Optyczne.

Umów się na spotkanie ze Stylistą Opraw i przekonaj się, że wybór nowych okularów, wcale nie musi być taki trudny. Brzmi dobrze? Zobacz, krok po kroku jak to wygląda.

spotkaniezestylista.png

Zacznijmy od tego dla kogo jest spotkanie ze Stylistą Opraw? Dla każdego 🙂 Nie tylko kobiety szukają idealnych oprawek, zmiany wizerunku. Panowie coraz częściej przekonują się, że dobrze dobra oprawa jest wizytówką naszego wyglądu. Okulary stały się symbolem piękna, a dobrze dobrana oprawa sprawia, że nasz wygląd staje się jeszcze ciekawszy.

Umów się na konsultację i dowiedz się, jaka jest idealna oprawa dla Ciebie. Na naszą konsultację zarezerwuj sobie czas. Spotkanie ze Stylistą trwa ok. 60-90 min. W tym dość krótkim czasie dowiesz się jakimi zasadami kierować się, żeby wybór okularów już więcej nie był dla Ciebie problemem. Czytaj dalej, a przekonasz się co zyskasz.

analizakolorystyczna.png

Analiza kolorystyczna była już używana w latach 80. Wcześniej typ urody określano za pomocą pór roku wiosna, lato, jesień i zima. Wśród tych 4 pór roku nastąpił podział na pory roku z barwą ciepła i zimną. Do ciepłych zaliczamy wiosnę i lato, do zimnych jesień i zimę. Podział na 4 pory roku to za mało. Obecnie pory roku również towarzyszą przy analizie kolorystycznej, jednak możemy wyróżnić nie 4, a 12 typów urody. Typy urody, które towarzyszą Styliście przy wyborze oprawy to:

 • ciepła wiosna
 • jasna wiosna
 • czysta wiosna
 • chłodne lato
 • jasne lato
 • zgaszone lato
 • ciepła jesień
 • ciemna jesień
 • zgaszona jesień
 • chłodna zima
 • ciemna zima
 • czysta zima

idealneokulary.png

Wybierając nową oprawę, należy zwrócić uwagę na kilka zasad. Dobrze dobrana oprawa to nie tylko typ urody i kształt twarzy. Specjaliści w naszych salonach pomogą dobrać odpowiedni model, kierując się zasadami.

 • Dobierając oprawę należy zwrócić uwagę na kształt i wielkość nosa. Zwracamy uwagę na szerokość nasady nosa, a także wielkość nosa. Ma to szczególne znaczenie, gdy nasada nosa jest wąska, to najlepiej wybrać oprawy na noskach, gdzie mamy możliwość regulacji nanośników.
 • Kolejna zasada przy wyborze oprawy to odpowiednie dopasowanie do brwi. Idealne rozwiązanie gdy:
  • łuk brwiowy komponuje się z górną częścią oprawy,
  • górna krawędź oprawy powinna być pod łukiem brwiowym,
  • górna krawędź oprawy może być na równi z łukiem brwiowym
 • Ostatnią zasadą jest dobranie oprawy do wielkości twarzy.
  • okulary nie mogą wystawać poza skronie, ale też nie mogą być za małe
  • oprawy okularowe nie powinny dotykać policzków a oko powinno być ustawione w ⅓ wysokości soczewki

ksztalttwarzy.png

Stylista w Salonie Optycznym ORLIŃSCY pomoże określić kształt twarzy. Jest to kluczowy element przy wyborze odpowiedniej oprawy. Bardzo często jest tak, że Klienci pytają: Jaką by Pani dobrała oprawę do kształtu mojej twarzy? Pytanie znajome, ale jak właściwie określić kształt twarzy? Obecnie znanych jest 8 kształtów twarzy, i do każdego kształtu niekoniecznie pasuje każda oprawa. Brzmi strasznie? Spokojnie… na spotkaniu ze Stylistą opraw dowiesz się jaki kształt twarzy posiadasz i w jakich oprawach będziesz najlepiej wyglądał.

Wybór nowej oprawy wcale nie musi być taki straszny. Już dziś możesz zapisać się na konsultacje ze Stylistą opraw – zobacz jakie to proste.

konsultacje stylistyczne.png

Konsultacje ze stylistą opraw okularowych

A może wybór nowych okularów to dla Ciebie problem? Myślisz, że nic nie pasuje do Twojego kształtu twarzy, czy nosa? My mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Skorzystaj z naszego formularza, aby już teraz zarezerwować wizytę w naszym salonie.
Chcę zapisać się na konsultację ze stylistą

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.