Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Twój wzrok jest najważniejszym zmysłem i wymaga regularnej kontroli. Pozwala to na uchwycenie wszelkich zmian na wczesnym etapie oraz na wdrożenie odpowiednich zaleceń pozwalających zachować zdrowe i komfortowe widzenie. Czasami zapomina się o regularnych wizytach u Specjalisty, dlatego wymienię pięć powodów, które wskazują na potrzebę wykonania badania wzroku.

Michał

Orliński

5 powodów do wykonania badania wzroku

fot. Jacek Szkielafot. Jacek Szkiela

Wiesz dlaczego Twój wzrok wymaga regularnej kontroli?

To najważniejszy ze zmysłów, który dostarcza nam najwięcej informacji o otaczającym świecie. Dlatego tak ważne jest, żeby co pewien czas kontrolować to co się z nim dzieje. Pozwala to na uchwycenie wszelkich zmian na wczesnym etapie oraz na wdrożenie odpowiednich zaleceń pozwalających zachować zdrowe i komfortowe widzenie. Czasami zapomina się o regularnych wizytach u Specjalisty, dlatego wymienię pięć powodów, które wskazują na potrzebę wykonania badania wzroku.

Dlaczego badanie wzroku jest ważne – Powód 1. Gorzej widzę

Najważniejszy z powodów do wykonania badania wzroku. Pogorszenie jakości widzenia to także pogorszenie komfortu życia. Niezależnie od tego, czy gorzej widzisz z daleka czy z bliska, jest to męczące i powoduje trudności w wielu codziennych czynnościach. Kłopot z odczytaniem etykiety na produkcie czy przeczytaniem sms-a, to znak, że powinieneś wykonać badanie wzroku. Specjalista dobierze odpowiednią korekcję oraz zasugeruje idealne dla Ciebie rozwiązania, które pozwolą Ci widzieć lepiej i cieszyć się każdą chwilą.

Powód 2. Ciągle mrużę oczy

Mrużenie oczu może być oznaką zmian w widzeniu. Nie lekceważ tego objawu i udaj się do specjalisty. Zmęczone oczy wysyłają Ci sygnał, że czas o nie zadbać i nawet jeśli widzisz dobrze, pozwól sobie pomóc. W czasie badania wzroku Specjalista opowie Ci o powodach mrużenia i podpowie, z jakich okularów korzystać, aby przywrócić Twoim oczom komfort.

Powód 3. Uczucie suchości oczu i zaczerwienienie

W ciągu dnia Twoje oczy nieustannie pracują. W tym czasie narażone są na wiele czynników powodujących dyskomfort. Suche powietrze, drobne zanieczyszczenia czy szkodliwe promieniowanie, to tylko kilka z czynników powodujących uczucie suchości i zaczerwienienie.Nawet jeśli tylko czasami czujesz „piasek pod powiekami”, to musisz wiedzieć, że możesz temu zaradzić. Badanie wzroku pozwoli wykryć przyczyny dyskomfortu, a Specjalista wyjaśni Ci, co robić, aby zapobiegać uczuciu suchości i czerwonym oczom.

Powód 4. Widzę wyraźnie, ale zdarza się, że obraz się rozmazuje

Okresowe zmiany widzenia takie jak: zamazany chwilowo obraz, dwojenie się obrazu, rozpływające się literki i wiele innych mogą być spowodowane zarówno zmęczeniem, jak i zmianą korekcji wzroku.Nie czekaj, aż objawy przybiorą na sile, a na pewno nie myśl, że to naturalne bo dużo czytasz czy pracujesz przy komputerze. Udaj się do Specjalisty i zbadaj wzrok. Zastosowanie okularów lub prostych ćwiczeń oczu to najczęstsze sposoby radzenia sobie ze zmiennym widzeniem. Twój Specjalista zaleci Ci rozwiązania najlepsze z możliwych.

Powód 5. Regularna kontrola

Nawet jeśli nie odczuwasz zmęczenia oczu, pogorszenia widzenia, suchości oczu czy innych niepokojących objawów, pamiętaj, że należy regularnie badać wzrok. Rutynowe badanie wzroku pozwoli uchwycić zmiany na wczesnym etapie i umożliwi Ci reakcję na te zmiany. Wiele problemów wzrokowych nie daje objawów, zwłaszcza w początkowej fazie, dlatego ważne jest, aby badać wzrok nawet jeśli w Twoim mniemaniu nic się nie dzieje. Zadbaj o swój wzrok, tak jak na to zasługuje. Odwiedzaj regularnie swojego Specjalistę.

Daniel, Doradca Klienta, Refrakcjonista

Badanie wzroku w Salonach ORLIŃSCY

Przed zakupem okularów warto poświęcić chwilę na kompleksowe badanie wzroku wykonywane w naszych salonach optycznych. Różni się ono od standardowego badania tym, że przykładamy ogromną wagę do tego, by nie tylko zbadać wzrok, ale by poznać również potrzeby naszego przyszłego klienta.

Zapisz się na badanie wzroku

Badanie wzroku możesz wykonać przychodząc bezpośrednio do naszego najbliższego salonu optycznego (Warszawa – Wola, Warszawa – Gocław, Warszawa – KabatyBabice Nowe, Sochaczew) lub umawiając się wcześniej na wizytę, do czego gorąco zachęcamy.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.