Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Michał

Orliński

ile kosztują szkła do okularów

Ile kosztują soczewki do okularów? Cennik szkieł okularowych.

Potrzebujesz okularów? Zastanawiasz się, ile kosztują soczewki do okularów? Przeczytaj artykuł: Ile kosztują szkła do okularów i poznaj uśrednione ceny za szkła korekcyjne, z antyrefleksem i progresywne u optyka.

Od czego zależy cena szkieł do okularów?

Cena soczewek okularowych zależy od wielu czynników, takich jak:

  1. Rodzaj soczewki – Typ soczewki wpływa na cenę; na przykład, soczewki progresywne kosztują więcej niż soczewki jednoogniskowe. 
  2. Recepta – Rodzaj potrzeb ma kluczowy wpływ na cenę szkieł. Im większe wymagania, tym można oczekiwać wyższej ceny
  3. Wszelkie specjalne cechy szkieł – Specjalne cechy powłoki np. antyrefleks również mogą zwiększyć cenę szkieł.

Ile kosztują szkła do okularów w 2022 roku?

W 2022 roku koszt okularów będzie się różnił w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj ramek i soczewek, które wybierzesz. Ogólnie rzecz biorąc, podstawowe oprawki z soczewkami jednoogniskowymi mogą wahać się od około 500 do ponad 1000 zł, podczas gdy oprawki z wyższej półki i soczewki progresywne mogą kosztować nawet 1500 zł lub więcej.

Czynniki takie jak powłoki soczewek i odcienie również mają wpływ na ostateczną cenę. Warto podkreślić, że miejsce zakupu również decyduje o tym, ile trzeba będzie przeznaczyć na zakup szkieł. Jednak jako eksperci doskonale wiemy, że zakup okularów w salonie optycznym jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż wybór tych z dyskontu.

Najniższa półka cenowa, za którą możemy zakupić najtańszy rodzaj soczewek jednoogniskowych, zaczyna się od 150 zł za parę. Za taką cenę możesz zakupić tzw. szkła mineralne (szklane). Soczewki szklane są jednak coraz rzadziej wykorzystywane w okularach ze względu na znaczny ciężar oraz dużą podatność na stłuczenia.

Jakie szkła wybrać?

Najtańsze szkła do okularów nie nadają się do obsadzenia w każdych oprawkach okularowych. Częściej wybieranym modelem są soczewki z tworzywa (organiczne) – są znacznie lżejsze, bardziej odporne na stłuczenia i zarysowania oraz nadają się do niemal każdej oprawki okularowej (nie tylko pełnej). Zdecydowaną zaletą szkieł z tworzywa jest to, że o wiele szybciej odparowują podczas zmian temperatur, co jest szczególnie przydatne w okresach zimowych. Co więcej, organiczne szkiełka mogą zostać pokryte powłoką antyrefleksyjną, która będzie chronić użytkownika przed zjawiskiem tzw. olśnienia. Ich cena zaczyna się od 180 zł za parę.

ile kosztują szkła do okularów

Najwyższą półkę soczewek jednoogniskowych reprezentują szkła z poliwęglanu i innych gęstszych materiałów. Są one szczególnie polecane dla osób aktywnych oraz dzieci, gdyż charakteryzują się największą odpornością na czynniki zewnętrzne oraz stłuczenia. Poliwęglanowe i bardziej zaawansowane soczewki są również bardzo lekkie i cienkie, co umożliwia osadzenie ich w każdy rodzaj oprawek. Materiał poliwęglanowy nie jest jednak tak prosty w obróbce, jak szkło, czy tworzywo, dlatego cena takich szkieł zaczyna się od 400 zł za parę.

Ile kosztują okulary średniej klasy w salonie optycznym?

Średni koszt okularów w Polsce to 500 zł. Wydatek jest ten jednak koniecznością dla ponad 40% Polaków zmagających się z wadami wzroku. Jak zostało pokazane wyżej, koszt samych soczewek okularowych najwyższej jakości może się wahać od 150 zł do 1500 zł, a należy przecież do tego dodać jeszcze koszt oprawek.

Ceny szkieł do okularów korekcyjnych

Koszt okularów korekcyjnych różni się w zależności od rodzaju potrzebnych soczewek, wybranych ramek i rodzaju wymaganego leczenia. Ogólnie rzecz biorąc, podstawowe okulary na receptę mogą kosztować od około 500 do 1000 zł lub więcej.

Cennik szkieł okularowych antyrefleksyjnych

Cennik okularów antyrefleksyjnych zazwyczaj obejmuje koszt okularów, a także wszelkie dodatkowe opłaty, takie jak wysyłka i obsługa. W zależności od rodzaju wybranych soczewek cena może wahać się od kilkuset złotych do ponad tysiąca. Całkowity koszt zazwyczaj obejmuje również wszelkie opcje dostosowawcze, takie jak barwy lub powłoki. Dokładne ceny będą się różnić w zależności od sprzedawcy i wszelkich rabatów lub promocji, które są dostępne.

Nie wiesz, jak wybrać okulary do komputera? Kliknij w link i przeczytaj wpis: Okulary do komputera z antyrefleksem, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Ile kosztują soczewki do okularów progresywnych?

Na cenę szkieł do okularów progresywnych ma wpływ szerokość kanału progresji, stabilność obrazu oraz łatwość adaptacji. W przypadku wyboru klasycznych soczewek do okularów progresywnych należy przewidywać, że cena może sięgnąć 1200 zł.

Warto podkreślić, że każdy ma nieco inne potrzeby względem soczewek, dlatego w przypadku gdy pracujesz w biurze, jeździsz samochodem czy uprawiasz sport, dopasowanie szkieł również będzie dyktować ostateczną cenę.

Zastanawiasz się nad zakupem okularów progresywnych? Kliknij w link i przeczytaj wpis: Okulary progresywne – Kiedy je wybrać

Ile kosztują szkła do okularów – Podsumowanie

Przy zakupie szkieł można uwzględnić ceny uśrednione, jednakże ostateczny koszt jest kwestią indywidualną. W salonach optycznych ORLIŃSCY do każdego przypadku podchodzimy z należytym szacunkiem co do potrzeb pacjenta, dlatego jeśli chcesz, byśmy wycenili koszt zakupu odpowiednich szkieł, czy też całych okularów, to zachęcamy do kontaktu i zapisania się na rzetelne badanie wzroku.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.