Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.
Nie tak dawno w naszym salonie optycznym w Babicach gościliśmy Pana Zbigniewa. Cel wydawał się prosty. Wykonać nowe okulary balistyczne na wzór dotychczas używanych z dopasowaniem wartości korekcyjnych + rozwiązań dla miłośnika strzelania… Poznaj jego historię.

Michał

Orliński

okulary balistyczne warszawa

Strzał w 10, czyli okulary balistyczne dla miłośnika strzelania – Historia Pana Zbigniewa

okulary balistyczne warszawa

Nie tak dawno w naszym salonie optycznym w Babicach gościliśmy Pana Zbigniewa. Cel wydawał się prosty. Wykonać nowe okulary balistyczne na wzór dotychczas używanych z dopasowaniem wartości korekcyjnych + rozwiązań dla miłośnika strzelania… Poznaj jego historię.

Takie przypadki nie zdarzają się codziennie

Pan Zbigniew to miłośnik spędzania wolnego czasu na strzelnicy. Jako osoba, dla której precyzja ma szczególne znaczenie, nasz zespół stanął przed nie lada wyzwaniem. Okulary powinny być bowiem trafione w 10.

Choć dla niektórych dobranie okularów do tak specyficznych potrzeb wydawałoby się trudne, to nasz zespół świetnie sobie z tym poradził.

Gotów. Cel. Pal.

W obsłudze Pana Zbigniewa zastosowaliśmy 3 etapy. 

 1. Dokładne poznanie potrzeb: 
  – osłabienie akomodacji
  – komfort użytkowania
  – wymienne soczewki (wliczając przeciwsłoneczne)
  – wkładka, do której można zamontować soczewki korekcyjne
 1. Zaprezentowanie najlepszych rozwiązań
 2. Spersonalizowanie produktów 

Dzięki temu wiedzieliśmy, co robić i byliśmy gotowi, by odbezpieczyć nasz “magazynek” możliwości.

Pan Zbigniew nie widział wyraźnie w bliskich odległościach i zależało mu na jakimś elastycznym rozwiązaniu, które poprawi wzrok, a jednocześnie będzie praktyczne i pomoże mu realizować pasję.

Dlatego dobraliśmy oprawę, która była wygodna i spełniała oczekiwania Pana Zbigniewa.

okulary balistyczne Warszawa

Co zaproponowaliśmy?

Była to oprawa sportowa z wymiennymi soczewkami przejrzystymi, pomarańczowymi i przeciwsłonecznymi w zależności od warunków zewnętrznych oraz wkładką, do której można zamontować soczewki korekcyjne. 

Powierzchnia wkładki korekcyjnej jest na tyle niewielka, że umieszczenie soczewek progresywnych (tylko takie będą umożliwiały swobodne funkcjonowanie na strzelnicy i precyzyjne korzystanie z celownika) wymagało od nas dokładnych pomiarów montażowych.

Po wykonaniu badania dobraliśmy wspólnie z Panem Zbigniewem moce na odległość, w której znajduje się celownik broni oraz te, w których widzi w dali. 

Jaki był tego finał?

Po odbiorze okularów wartości korekcji i rozwiązanie okazały się  trafione w 10 i Pan Zbigniew z uśmiechem na twarzy wyraźnie podkreślił, że od teraz na strzelnicy będzie spędzał jeszcze więcej czasu.

Chcesz byśmy i Tobie pomogli dobrać okulary? Odwiedź jeden z naszych salonów optycznych https://www.orlinscy.pl/salony

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.