Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Kontrole stanu wzroku dla użytkowników soczewek kontaktowych są bardzo ważne. Pozwalają one uniknąć powikłań związanych z noszeniem soczewek poprzez ich wczesne wykrycie i wyeliminowanie.

Michał

Orliński

Soczewki kontaktowe – regularna kontrola

fot. Jacek Szkielafot. Jacek Szkiela

Soczewki kontaktowe są wygodnym uzupełnieniem okularów korekcyjnych i sprawdzają się w każdej sytuacji, w której noszenie okularów sprawia trudność np. w czasie uprawiania sportów.
Niezależnie od tego jak często korzystasz z soczewek kontaktowych, musisz pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych.

Dlaczego regularne kontrole są ważne?

Kontrole stanu wzroku dla użytkowników soczewek kontaktowych są bardzo ważne. Pozwalają one uniknąć powikłań związanych z noszeniem soczewek poprzez ich wczesne wykrycie i wyeliminowanie. Pamiętać musisz, że brak sygnałów ostrzegawczych ze strony oczu nie oznacza, że wszystko jest w porządku. Istnieje wiele poważnych stanów, które nie dają objawów widocznych dla użytkownika takich jak ból oczu czy zaczerwienienie. Tylko Specjalista po badaniu oka w specjalnym mikroskopie (lampa szczelinowa) jest w stanie ocenić, czy noszenie kontaktowych nie wywołało negatywnych skutków.

A co jeśli moje soczewki nie są tak wygodne jak kiedyś?

To kolejny powód, dla którego regularne kontrole są istotne. Specjalista w czasie kontroli poprowadzi wywiad, w którym porozmawia z Tobą o Twoich odczuciach i obawa związanych z noszeniem soczewek kontaktowych. Jeżeli zauważasz brak komfortu w swoich soczewkach lub jakiekolwiek inne niepokojące objawy, to porozmawiaj o nich ze swoim Specjalistą. Podczas rozmowy Specjalista zaproponuje Ci rozwiązania, które będą dla Ciebie zdrowe i poprawią komfort użytkowania.

A jeśli sam znajdę dla siebie rozwiązanie, to muszę iść do Specjalisty?

W dobie Internetu, telewizji i reklam, które zachwalają produkty musisz pamiętać o tym, że istnieje szereg parametrów, które należy zachować aby noszenie soczewek było bezpieczne i komfortowe. Niezależnie od tego co usłyszysz w reklamie, bądź co przeczytasz o produkcie – trzeba go przetestować pod okiem Specjalisty. Tylko wtedy masz absolutną pewność, że Twoje oczy nie będą narażone na niewłaściwie dopasowane soczewki.

Jak często powinienem chodzić na kontrole soczewek?

Częstotliwość kontroli soczewkowych zależy od tego, jak długo nosisz soczewki kontaktowe. Twój Specjalista poinformuje Cię o odstępach kolejnych kontroli, ponieważ mogą się one różnić przez wzgląd na stan Twoich oczu oraz typ soczewek jakie nosisz.

Ogólne zalecenia mówią o tym, że jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami, to:

  • I kontrola – po 1 tygodniu od dopasowania (w naszych Salonach ta kontrola jest bezpłatna),
  • II kontrola – po 1 miesiącu od dopasowania,
  • III kontrola – po 3 miesiącach od dopasowania,
  • Każda kolejna kontrola powinna odbywać się raz na 6 miesięcy, natomiast nie rzadziej niż 1 raz w roku.

Zasada ta dotyczy to również osób, które są doświadczonymi użytkownikami soczewek.

Badanie kontrolne powinno odbyć się także za każdym razem, kiedy coś Cię zaniepokoi np. Pogorszenie widzenia, zaczerwienienie, czy ból.

Daniel Stachurski,
Doradca Klienta, Optometrysta

Badanie wzroku w Salonach ORLIŃSCY

Przed zakupem okularów warto poświęcić chwilę na kompleksowe badanie wzroku wykonywane w naszych salonach optycznych. Różni się ono od standardowego badania tym, że przykładamy ogromną wagę do tego, by nie tylko zbadać wzrok, ale by poznać również potrzeby naszego przyszłego klienta.

Zapisz się na badanie wzroku

Badanie wzroku możesz wykonać przychodząc bezpośrednio do naszego najbliższego salonu optycznego (Warszawa – Wola, Warszawa – Gocław, Warszawa – Kabaty, Babice Nowe, Sochaczew) lub umawiając się wcześniej na wizytę, do czego gorąco zachęcamy.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.