Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.
Skąd wiadomo, że przyszedł czas na nowe okulary? Każda osoba nosząca okulary korekcyjne w pewnym momencie podejmuje decyzję, że zmienia okulary na nowe. Powodów może być wiele i każdy z nich jest dobry, aby dokonać zakupu.

Michał

Orliński

5 oznak, że powinieneś wymienić okulary

kiedy wymienić okulary

Skąd wiadomo, że przyszedł czas na nowe okulary?

Każda osoba nosząca okulary korekcyjne w pewnym momencie zastanawia się, czy nadszedł czas zmiany okularów na nowe. Oto 5 najważniejszych oznak, mówiących o tym, że nie ma co odkładać wymiany na później.

kiedy wymienić okulary

Oznaka 1. Pogorszenie widzenia na dalekie i bliskie odległości.

Ta przyczyna jest znana chyba każdemu. W momencie, w którym zauważasz, że jakość widzenia nie jest zbyt dobra, automatycznie myślisz o tym, że to czas na zmianę. I słusznie. Pogorszenie widzenia przeszkadza w codziennym życiu, zarówno w pracy, jak i w domu. Pamiętaj, aby zmiana okularów na nowe odbywała się z uwzględnieniem dokładnego badania Twojego wzroku. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że nowe okulary spełnią swoją rolę.

Poza doborem nowych okularów słusznym krokiem na rzecz profilaktyki zdrowia oczu jest również dbanie o nie na inne sposoby. W artykule: Jak dbać o oczy, przedstawiliśmy 10 porad, które Ci  to ułatwią.

Oznaka 2. Pogorszenie widzenia tylko przy czytaniu.

Kolejna przyczyna, która wskazuje na konieczność wyrobienia nowych okularów. Jeśli w swoich okularach widzisz dobrze jadąc autem, ale nie jest wyraźnie w czasie czytania książki, to niepodważalny dowód, że Twój wzrok się zmienia. W takiej sytuacji również powinieneś pomyśleć o nowych okularach. Zbadaj wzrok i zaufaj Doradcy, który pomoże Ci wybrać idealne dla Ciebie rozwiązanie zapewniające dobre widzenie na każdą odległość.

Temat pogarszającego się widzenia to bardzo poważna sprawa. Jeśli pracujesz przed komputerem, to zachęcamy do przeczytania wpisu: Degeneracja wzroku, z którego dowiesz się, jak chronić oczy w pracy z monitorem.

wymiana okularów

Oznaka 3. Porysowane soczewki okularowe.

Choć proste usterki okularów można szybko naprawić i to są i takie, z którymi poradzą sobie tylko specjaliści. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się, jak rozwiązać te najprostsze usterki, to w artykule: Jak naprawić okulary, znajdziesz odpowiedź.

Nie zawsze pogorszenie widzenia wiąże się ze zmianą wady wzroku. Okulary, jak każdy przedmiot używany codziennie, po jakimś czasie się zużywa. Jeśli widzisz mniej wyraźnie, a dodatkowo masz wrażenie, że Twoje okulary są ciągle brudne, to najprawdopodobniej powłoki na soczewkach zużyły się. Porysowanych soczewek nie można regenerować ale można je wymienić na nowe. Aby mieć pewność, że po wykonaniu nowych okularów będziesz widzieć dobrze, wykonaj dodatkowo badanie wzroku.

wymiana okularów na nowe

Oznaka 4. Brak komfortu w okularach i zużycie opraw.

Kolejnym powodem do zmiany okularów jest brak komfortu podczas ich noszenia. Oprawy także się zużywają, dlatego często się zsuwają, nie można ich ustawić, a co gorsza widać starty lakier, przebarwienia lub uszkodzenia. Nie czekaj aż okulary zupełnie się zniszczą – pamiętaj, że dobrych okularów nie dostaniesz „od ręki”. Zapewnij sobie komfort i bezpieczeństwo kupując wymarzone okulary.

Pracujesz przed komputerem i chcesz ograniczyć negatywny wpływ niebieskiego światła na oczy? Przeczytaj wpis: Okulary do komputera z antyrefleksem i dowiedz się o nich czegoś więcej.

Oznaka 5. Potrzeba zmiany wyglądu.

Patrzysz na siebie w lustro i czujesz, że potrzebujesz zmiany?Wydaje Ci się, że Twoje okulary nie są już tak modne jak kiedyś? A może czujesz chęć odświeżenia wizerunku?

To doskonałe powody aby wyrobić nowe okulary. Nawet jeśli nie czujesz pogorszenia widzenia, a Twoje okulary są wygodne, to nic Cię nie powstrzymuje. Przyjdź po poradę do salonu optycznego i wybierz swoje nowe okulary. Doradcy znają się na tym i na pewno pomogą wybrać idealnie pasujące do Ciebie oprawy, a Ty z nową energią zaczniesz patrzeć na życie i na siebie.

Daniel, Doradca Klienta, Refrakcjonista

Nie wiesz, jakie okulary będą Ci pasować? Przeczytaj artykuł: Jak dobrać okulary do twarzy, w którym znajdziesz 11 porad, które warto znać przed zakupem.

Badanie wzroku w Salonach ORLIŃSCY

Przed zakupem okularów warto poświęcić chwilę na kompleksowe badanie wzroku wykonywane w naszych salonach optycznych. Różni się ono od standardowego badania tym, że przykładamy ogromną wagę do tego by nie tylko zbadać wzrok, ale by poznać również potrzeby naszego przyszłego klienta.

Zapisz się na badanie wzroku

Badanie wzroku możesz wykonać przychodząc bezpośrednio do naszego najbliższego salonu optycznego (Warszawa – Wola, Warszawa – Gocław, Warszawa – Kabaty, Babice Nowe, Sochaczew) lub umawiając się wcześniej na wizytę, do czego gorąco zachęcamy.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.