Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Michał

Orliński

gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne? Stragan, sklep z okularami, u optyka?

Na pytanie zadane w tytule tego artykułu można odpowiedzieć krótko – w sklepie z okularami przeciwsłonecznymi. Jednak czy taka opcja jest dla Ciebie dobra, a co ważniejsze bezpieczna? Niestety niekoniecznie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów i gdzie znajdziesz asortyment, który spełni Twoje oczekiwania.

Jak kupić dobre okulary przeciwsłoneczne – 4 najważniejsze sprawy

Okulary przeciwsłoneczne jak sama nazwa wskazuje, mają chronić przed słońcem (promieniami UV). W słoneczne dni nie chcemy być przecież oślepiani przez światło, które męczy wzrok. Tym bardziej jeśli często jeździmy autem. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie do tego. Chyba że mowa o tanich okularach, która poza ciemnymi szkłami nie oferują nic więcej. Takie omijaj szerokim łukiem. Poniżej dowiesz się, jakie inne funkcje powinny spełniać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne.

Filtr na promieniowanie UV

Filtr UV to specjalna powłoka lub materiał, który blokuje promieniowanie ultrafioletowe (UV) emitowane przez słońce. Promieniowanie UV może być szkodliwe dla oczu i skóry wokół nich, dlatego ważne jest noszenie okularów z filtrem UV.

Jakie są skutki narażenia wzroku na promieniowanie ultrafioletowe?

Filtry UV w okularach chronią oczy przed dwoma rodzajami promieniowania UV: UV-A i UV-B. Promieniowanie UV-A może powodować starzenie się skóry, zmniejszać elastyczność soczewki oka i zwiększać ryzyko wystąpienia zaćmy. Promieniowanie UV-B może powodować oparzenia rogówki, podrażnienia oka i zwiększone ryzyko raka skóry wokół oczu.

Filtr UV działa przez pochłanianie lub rozpraszanie promieniowania UV. Wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne powinny posiadać filtr, który blokuje co najmniej 99% promieniowania UV. Na etykietach okularów może to być oznaczone jako „UV400” lub „100% ochrona przed promieniowaniem UV”.

Aby upewnić się, że okulary oferują ochronę przed promieniowaniem UV, należy sprawdzić etykiety lub informacje producenta, aby potwierdzić, czy posiadają odpowiednie filtry. Wybieraj okulary przeciwsłoneczne od renomowanych producentów i sprawdzaj, czy mają certyfikaty potwierdzające skuteczną ochronę przed promieniowaniem.

gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne

Polaryzacja

Polaryzacja to technologia stosowana w okularach, która eliminuje odblaski powstające na płaskich powierzchniach, takich jak woda, szkło, metal czy śnieg. Odblaski te mogą być szczególnie uciążliwe podczas jazdy samochodem, uprawiania sportów na świeżym powietrzu lub w pobliżu wody.

Soczewki polaryzacyjne w okularach przeciwsłonecznych mają specjalną warstwę, która działa jak siatka z filtrami. Ta siatka blokuje fale światła odbijające się od powierzchni, jednocześnie pozwalając na przenikanie pożądanego światła. W rezultacie, odbicia i odblaski są znacznie zredukowane, a widoczność jest lepsza.

Noszenie okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją ma wiele korzyści:

  • Po pierwsze, poprawiają one ostrość i kontrast widzenia, co oznacza, że obrazy są bardziej wyraźne i szczegółowe.
  • Po drugie, eliminują oślepiające odblaski, co jest szczególnie przydatne podczas jazdy samochodem lub wykonywania działań na otwartej przestrzeni.
  • Ponadto polaryzowane okulary przeciwsłoneczne mogą zmniejszyć zmęczenie oczu i poprawić komfort wizualny.

Aby upewnić się, że okulary przeciwsłoneczne są polaryzowane, należy sprawdzić etykiety lub informacje producenta. Polaryzacja może być oznaczona na okularach jako „P” lub „Polaryzowane”. Ważne jest również, aby wybierać polaryzowane okulary od renomowanych producentów, aby mieć pewność, że oferują one skuteczną polaryzację.

Modne okulary przeciwsłoneczne

Na temat doboru modnych okularów więcej dowiesz się z poniższych materiałów wideo. Odnosimy się w nich do najmodniejszych okularów dla kobiet i mężczyzn w tym roku:

Okulary korekcyjne

Ochrona wzroku przed promieniowaniem i styl to nie wszystko. Jeśli szukasz okularów, które będą jednocześnie korygować wadę wzroku, to również masz takie do dyspozycji. Które z nich będą najlepsze?

Odpowiedź znajdziesz w tym artykule: Najlepsze marki okularów przeciwsłonecznych według optyków

Gdzie nie kupować okularów przeciwsłonecznych?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. W miejscach, które nie dają pewności, że okulary będą dobre, a sam proces zakupowy utrudni podjęcie dobrej decyzji. Przykładami są:

Tanie sklepy z okularami

Często oferują one bardzo niskie ceny, ale niestety idą one w parze z niską jakością. Okulary dostępne w takich sklepach często nie spełniają norm bezpieczeństwa, a ich soczewki mogą być słabej jakości.

Sklep internetowy

Choć istnieje wiele renomowanych platform sprzedażowych, to niestety nie brakuje także takich, które sprzedają podróbki lub niskiej jakości produkty. Kupując okulary przeciwsłoneczne przez internet, istnieje ryzyko, że nie będziesz mieć możliwości ich sprawdzenia przed zakupem. Dodatkowo brak bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą może utrudnić reklamację lub zwrot w przypadku problemów z produktami.

Stragan

Ostatnim miejscem, które warto omijać przy wyborze okularów przeciwsłonecznych, są stragany i nieoficjalne punkty sprzedaży. Choć mogą oferować atrakcyjne ceny, to nie zapewniają one gwarancji jakości. Często takie miejsca sprzedają podróbki znanych marek lub produkty bez odpowiednich certyfikatów i norm bezpieczeństwa. Ponadto nie mają one zazwyczaj profesjonalnego personelu, który mógłby doradzić w doborze odpowiednich okularów do naszych potrzeb.

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne?

Odpowiedź brzmi – w salonie optycznym. Dlaczego? Ponieważ, to nie tylko miejsce, w którym znajdziesz markowe modele oferujące wszystkie powyższe najważniejsze cechy dobrych okularów. Zakup w salonie optycznym to również gwarancja pomocy ze strony obsługi. 

Salon optyczny – Gwarant wysokiej jakości ochrony oczu

Co różni okulary z salonu optycznego a sieciówek? Odpowiedź znajdziesz w poniższym wideo:

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – Czy to potrzebne?

Czy wiesz, z jakich powodów Twoje dziecko potrzebuje okularów przeciwsłonecznych? Wcale nie chodzi o modę. Poznaj 5 powodów, dla których Twoje dziecko powinno nosić dobre okulary: Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dziecka

Jak wybierać okulary przeciwsłoneczne w salonie optycznym?

W salonach optycznych ORLIŃSCY przed zakupem dokładnie poznamy Twoje potrzeby i dobierzemy okulary, które będą szyte na miarę Twoich potrzeb. Sprawdź, co uwzględniamy podczas konsultacji: Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne

Ile kosztują okulary przeciwsłoneczne u optyka?

Na temat kosztów zakupu okularów napisaliśmy inny poradnik: Ile kosztują okulary o optyka

Jednak ofertę na nasze okulary znajdziesz tutaj: Okulary przeciwsłoneczne ORLIŃSCY

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne – Podsumowanie

Po przeczytaniu tego tekstu wiesz już, co różni okulary dostępne w asortymencie sklepów internetowych, straganów i salonów optycznych. 

Zanim zdecydujesz się na okulary przeciwsłoneczne, warto poświęcić chwilę na kompleksowe badanie wzroku wykonywane w naszych salonach optycznych. Różni się ono od standardowego badania tym, że przykładamy ogromną wagę do tego, by nie tylko zbadać wzrok, ale by poznać również potrzeby naszego przyszłego klienta.

Zapisz się na badanie wzroku

Badanie wzroku możesz wykonać, przychodząc bezpośrednio do naszego najbliższego salonu optycznego (Warszawa – Kabaty, Warszawa – Wola, Warszawa – Gocław, Babice Nowe, Sochaczew) lub umawiając się wcześniej na wizytę, do czego gorąco zachęcamy.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.