Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Zakładasz nowe okulary i okazuje się, że jakość widzenia nie jest taka, jak oczekujesz. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim zachowaj spokój. Jakość widzenia w nowych okularach może nie być idealna od razu.

Michał

Orliński

niewyraźne widzenie

Niewyraźne widzenie w nowych okularach. Co robić?

niewyraźne widzenie

Właśnie odebrałeś nowe, wymarzone okulary od swojego optyka. Chcesz wreszcie cieszyć się zarówno dobrym widzeniem, jak i nowym wyglądem. Zakładasz je i… zaskoczenie! W nowych okularach widzisz niewyraźnie. Dokucza Ci ból głowy, obraz jest rozmazany. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy to znaczy, że okulary zostały źle zrobione? Przeczytaj wpis: Niewyraźne widzenie w nowych okularach i poznaj 4 najczęstsze przyczyny tego problemu.

Niewyraźne widzenie w nowych okularach – Co zrobić?

Przede wszystkim zachowaj spokój. Jakość widzenia w nowych okularach może nie być idealna od razu. Problemy ze wzrokiem, mimo nowych okularów, mogą wynikać z kilku powodów. Jedne dotyczą mocy, inne konstrukcji soczewek, a jeszcze inne kształtu oprawy. W tym tekście wspominamy o 4 najczęstszych przyczynach. Znajdziesz tu również informacje na temat tego, jak te problemy rozwiązać.

niewyraźne widzenie

Niewyraźne widzenie, a zmiana mocy okularów.

Przy każdej zmianie mocy mogą wystąpić objawy takie jak pływanie obrazu, zakrzywienie obrazu, uczucie ucisku oczu lub bóle głowy. Objawy te powinny ustąpić po kilku dniach użytkowania okularów.

Warto jednak zastanowić się, czy przyczyna nie leży w nasileniu objawów chorób oczu. W artykule: Zamglone widzenie, opowiedzieliśmy o tym, jak sprawdzić, czy to tutaj nie leży problem.

Zmiana konstrukcji soczewek okularowych.

Czasami poza zmianą mocy soczewek dochodzi do zmiany ich konstrukcji, w porównaniu do poprzednich okularów. np. przejście na okulary progresywne, zastosowanie rozwiązań relaksacyjnych lub też wybór konstrukcji asferycznej (bardziej płaskiej). Taka sytuacja powoduje, że adaptacja jest znacznie trudniejsza i towarzyszą jej efekty pływania, zakrzywiania obrazu lub bóle głowy. Te objawy zwykle trwają dłużej, niż w pozostałych przypadkach, gdyż wymagają zmian pewnych zachowań, takich jak specjalne ustawienie głowy.

W artykule: Ile par okularów potrzebujesz, przedstawiliśmy informacje na temat tego, kiedy warto kupić 2 pary okularów, by móc dopasowywać konstrukcję soczewek do potrzeb.

niewyraźne widzenie

Zmiana kształtu oprawy.

Jeśli twoja oprawa jest mniejsza lub większa niż poprzednia, to w początkowym okresie obraz może pływać lub być nieco zniekształcony zwłaszcza na obrzeżach soczewki. Pływanie, rozmyty obraz oraz zniekształcenia ustępują najczęściej po kilku dniach noszenia okularów.

A jak dobrać oprawy nie tylko do potrzeb korekcji wzroku, ale również trendów?

W poniższych artykułach znajdziesz TOP 5 oprawek damskich i męskich, które są najczęściej wybierane w 2022 roku:

Przyczyny niezależne od korekcji wzroku.

Czasami pomimo dobrania najlepszej korekcji wzroku, nie udaje się osiągnąć idealnego widzenia. Przyczyną mogą być choroby oczu bądź też uszkodzenia struktur oka, których nie da się poprawić okularami. W takich przypadkach najczęściej już na etapie badania wzroku otrzymujesz takie informacje od swojego specjalisty.

niewyraźne widzenie

Co zrobić?

Nawet jeśli na etapie badania lub zakupu okularów zostałeś poinformowany o możliwych trudnościach w adaptacji do nowej korekcji, nie znaczy to, że o niepokojących objawach nie trzeba mówić. Wręcz przeciwnie! Powiedz swojemu Doradcy o tym co się dzieje z Twoim widzeniem i samopoczuciem. Wyjaśnij, co jest powodem niepokoju, a Doradca podpowie co należy zrobić, aby męczące objawy zniknęły.

Bardzo ważna jest obserwacja zmian jakości widzenia w czasie adaptacji. Należy zadać sobie pytanie „czy widzę dobrze i komfortowo?” Jeśli odpowiedź brzmi „NIE”, to koniecznie obserwuj postępy adaptacji przez najbliższe dni. Po kilku godzinach noszenia nowych okularów jakości widzenia powinna się poprawić. Jeśli się poprawiła, oznacza to, że adaptacja przebiega właściwie.

Czas adaptacji może być różny w zależności od wrażliwości na zmiany jeśli trwa dłużej niż trzy dni, to zdecydowanie powinieneś skonsultować to ze swoim Doradcą.

W Salonach Optycznych ORLIŃSCY dbamy o Twój wzrok, dlatego zapewniamy, że w okularach wykonanych u nas będziesz wiedzieć wyraźnie i komfortowo, a w przypadku, kiedy masz obawy – wysłuchamy Cię i poprowadzimy przez cały okres adaptacji do nowych okularów.

Niewyraźne widzenie – 10 porad, które wspomagają dobre widzenie

Dobrze dobrane okulary to kluczowy element korekty wzorku. To również jedyny słuszny sposób na niewyraźne widzenie. Warto jednak podkreślić, że poza regularnymi wizytami w salonie optycznym, badaniami i dobrze dobranymi szkłami w ramach profilaktyki możesz zrobić o wiele więcej.

Na rzecz poprawy wzroku warto pamiętać o ergonomicznych stanowisku pracy, właściwej diecie czy aktywności fizycznej.

W artykule: Jak dbać o wzrok, przedstawiliśmy 10 porad, które pomogą Ci dbać o oczy właściwie.

Niewyraźne widzenie – Podsumowanie

Przed zakupem okularów warto poświęcić chwilę na kompleksowe badanie wzroku wykonywane w naszych salonach optycznych. Różni się ono od standardowego badania tym, że przykładamy ogromną wagę do tego, by nie tylko zbadać wzrok, ale by poznać również potrzeby naszego przyszłego klienta.

Daniel Stachurski, Doradca Klienta, Optometrysta

Zapisz się na badanie wzroku

Badanie wzroku możesz wykonać, przychodząc bezpośrednio do naszego najbliższego salonu optycznego (Salon Optyczny Wola, Salon Optyczny Gocław, Salon Optyczny Kabaty, Salon Optyczny Babice Nowe, Salon Optyczny Sochaczew) lub umawiając się wcześniej na wizytę, do czego gorąco zachęcamy.

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.