Chcesz zachować dobry wzrok na długie lata? Obejrzyj nagranie i dowiedz się jak to zrobić.

Michał

Orliński

soczewki fotochromowe - szare czy brązowe

Soczewki fotochromowe – szare czy brązowe? Jak wybrać modne okulary fotochromowe?

soczewki fotochromowe - szare czy brązowe

Zastanawiasz się, które zabarwienie okularów fotochromowych (inteligentnych szkieł) jest najlepsze? Szare czy brązowe? Sprawdź, jakie korzyści niosą ze sobą konkretne barwy i wybierz okulary, które zabarwią Twoje widzenie w komfort użytkowy.

Czym są okulary fotochromowe?

Według badań 9/10 osób twierdzi, że jest wrażliwe na światło, co jest naprawdę uciążliwe, ponieważ może powodować regularne bóle głowy, a nawet niechęć do spędzania czasu na zewnątrz.

Okulary fotochromowe to rodzaj okularów wyposażonych w soczewki inteligentne dostosowujące się do zmieniającego się poziomu światła otoczenia. Główną cechą charakteryzującą okulary fotochromowe jest zdolność soczewek do zmiany koloru i przyciemnienia w odpowiedzi na intensywność promieniowania ultrafioletowego (UV) lub światła niebiesko-fioletowego.

Jak działają okulary fotochromowe?

Soczewki wyposażone są w cząstki reagujące na promieniowanie UV i światło niebiesko-fioletowe, które powoduje rozerwanie wiązań atomowych i obrót niektórych z nich. 

Zmiana położenia pigmentów powoduje “blokowanie” przenikającego światła, chroniąc Twoje oczy, co de facto powoduje również zmianę koloru soczewki.

Jakie kolory mają szkła fotochromowe?

Szkła fotochromowe są dostępne w różnych odcieniach np.:

 • Szare
 • Brązowe
 • Zielone
 • Granatowe
 • Fioletowe
 • Bursztynowe
 • Szarozielone

Wybór koloru soczewek fotochromowych zależy od Twoich osobistych preferencji estetycznych, ale również od tego, jakie korzyści przynosi dany odcień. Na przykład, jeśli chcesz uzyskać maksymalną ochronę przed promieniowaniem UV i odblaskami, soczewki brązowe lub szare mogą być lepszym wyborem.

soczewki fotochromowe - szare czy brązowe

Jaki kolor fotochromu? Soczewki fotochromowe – Szare czy brązowe?

Wybór koloru zależy od Twoich preferencji estetycznych. Tutaj masz naprawdę szeroką gamę barw, które możesz dopasować do Twojej aparycji. Niemniej jednak przy wyborze soczewek fotochromowych bardziej liczy się to, czy są one praktyczne w zastosowaniu. 

Przez wiele lat uważano je za przestarzałą technologię. To fakt, ale tak było kiedyś. Dziś soczewki fotochromowe rozwiązują typowe problemy użytkowników, ponieważ obalają kultywowane mity, które można włożyć w między bajki. Dlaczego?

Poznaj cechy szkieł nowej generacji:

 • Szkła są całkowicie przejrzyste w pomieszczeniach.
 • Podczas ekspozycji na promieniowanie UV szkła przyciemniają się do odpowiedniego poziomu już w kilkanaście sekund.
 • Szkła zatrzymują 100% promieniowania UVA i UVB.
 • Szkła rozjaśniają się nawet o 3 minuty szybciej niż szkła starszej generacji.

Jak wybrać okulary fotochromowe?

Czy inteligentne szkła są dla każdego? Jak je wybrać? Poniżej odpowiadamy na te pytania:

 • Soczewki fotochromowe są dla klientów w każdym wieku. Choć do tej pory kojarzono jest z przeszłością, to inteligentne szkła nowej generacji odmieniają ten trend, bo proponują wiele stylowych kolorów.
 • Inteligentne szkła są dla klientów, którym zależy na stylowym wyglądzie i lubią bawić się modą.
 • Inteligentne soczewki są dla klientów, którzy pracują przy komputerze, bo poza ochroną przed światłem i fajnym wyglądem, soczewki nowej generacji mają wbudowany filtr chroniący przed światłem niebiesko-fioletowym.

Jak wybrać modne okulary przeciwsłoneczne?

PAMIĘTAJ!

Okulary fotochromowe nie są idealnym zastępcą dla okularów przeciwsłonecznych. Dlatego jeśli chcesz zapewnić sobie komfort widzenia w każdych możliwych warunkach, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych poradników. Dowiedz się z nich jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do różnych potrzeb.

Soczewki fotochromowe – Szare czy brązowePodsumowanie

Popraw swoje widzenie

Okulary fotochromowe powinny być rozważane jako pierwsza para okularów przejrzystych, gdy wybierasz okulary do chodzenia na co dzień. Fotochromy nie są alternatywą do okularów przeciwsłonecznych, choć warto mieć, ponieważ niewiele je różni. Inteligentne szkła to rozwiązanie, które cały rok, chroni oczy przed światłem – tym na zewnątrz i w pomieszczeniach.

Chcesz je wypróbować? 

Kliknij w link i umów się na wizytę w naszym salonie optycznym

Obejrzyj webinar

Jak zatroszczyć się o dojrzały wzrok?

Lata mijają, a oczy są coraz bardziej narażone na negatywne skutki starzenia. Zauważasz pogorszenie wzroku? Dowiedz się, jak w Twoim wieku dobrać okulary, aby widzieć zdrowo i komfortowo!

Dołącz do nas!

Uzupełnij swoje dane, a obejrzysz nagranie webinaru zaraz po zapisie.

Zapisz się i odbierz prezent

Otrzymasz od nas przydatnego ebooka, którego powinien znać każdy właściciel okularów. W newsletterze będziemy Ci wysyłać tylko najważniejsze informacje!

Przeczytaj jeszcze więcej

Umów się na rzetelne badanie wzroku

Najlepsza pora na sprawdzenie faktycznej kondycji Twojego wzroku jest właśnie teraz! Dogodną porę dobierzesz klikając przycisk poniżej.